Image

Citybowling Cup, 2010/2011, 1.kolo
Aktuality
03 november 2010
ImageOcenení hráči.Prvým kolom sa začal nový ročník turnajovej série Citybowling Cup. V popradskom bowlingovom centre sa postupne v troch kvalifikačných rundách predstavilo od piatka do nedele 34 štartujúcich. Vynovený herný systém priniesol niektoré zmeny v postupovom kľúči. Z úvodnej turnajovej časti postupovala šestnástka najlepších kvalifikantov, ku ktorým sa pridala najlepšia štvorica hráčov z Desperada. Úvodnú časť mal pevne v rukách Milan Palideri, ktorý dosiahol náhod na šesť hier 1209 a priemer 201,50. Posledným šestnástym postupujúcim so súčtom 1026 s handicapom bola hráčka Bratislavskej firemnej ligy Anna Ludvighová. Z Desperada postupovali do finálovej časti Veronika Pospíšilová s hrou 200, Marian Minár, Ladislav Bitto a s výkonom 182 Peter Bajan. Finálový časť sa odohrala na súčet štyroch hier, ku ktorým sa pripočítal percentuálny prenos
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
Majstrovstvá Slovenska nepočujúcich v bowlingu
Aktuality
31 október 2010
ImageTrojica ocenených finalistovV sobotu 30. októbra sa v BNC Bratislava uskutočnili Majstrovstvá Slovenska nepočujúcich jednotlivcov v bowlingu (MSN). Majstrovstiev sa zúčastnilo 20 hráčov prevažne z dvoch bratislavských klubov. Hrací systém pozostával z dvoch častí – kvalifikácie a finále. V kvalifikácii každý z hráčov absolvoval 6 hier systémom Amerika s posunom na dráhach. V úvodnej časti sa najviac darilo Ladislavovi Šajgalíkovi, ktorý sa stal víťazom kvalifikácie s priemerom 171,17. Spolu s ním sa do finálového Round Robinu prebojovalo 8 hráčov, z toho 7 zástupcov bratislavského klubu ŠKN Sokol a jeden hráč z ŠKN Trenčín. Práve František Podhorský bol pred posledným Round Robin zápasom na prvej priečke priebežného poradia, ale jeho zaváhanie v poslednej hre – 149 dokonale využil Vladimír Cíferský  a jeho hra 214 mu vyniesla majstrovský titul
European Bowling Tour 2010 # 16
Aktuality
30 október 2010
ImageMichael FaganEbonite Lahti Open. Trošku neskôr, ale predsa prinášame informácie zo 16. turnaja EBT 2010. Ten sa konal v termíne 9.-17. októbra vo fínskom meste Lahti. Vynovené centrum Lahti Bowl je vybavené 20 dráhami QubicaAMF, no k údajom o použitom mazaní som sa napriek vynaloženému úsiliu nedopátral. V kvalifikácii sa predstavilo 235 prevažne domácich hráčov, ale nechýbali ani poprední európski a dvaja americkí hráči a spolu odohrali v 14 rundách cez 500 štartov. Kvalifikáciu jednoznačne najlepšie zvládol Gery Verbruggen, ktorý sa ako jediný dostal cez hranicu 1400 a spolu s ním postupovalo do finálových krokov 36 hráčov podľa poradia po kvalifikácii, plus štyria najúspešnejší z Desperada. Prvých 8 hráčov postupovalo priamo do 2. kroku, ostatných 32 hráčov sa stretlo v 1. kroku, kde odohrali 6 hier od nuly. V tejto časti bol najlepší Osku Pallermaa a ďalej išlo spolu 12 hráčov, nezmestil sa napr. Paul Moor. V 2. kroku bolo teda 20 účastníkov a tí hrali 5 hier od nuly. Tu sa najlepšie predstavil Dominic Barrett  a ďalej už pokračovalo iba 10 hráčov, skončil Gery Verbruggen, Osku Palermaa aj Martin Larsen. V 3. kroku 10 hráčov znovu hralo 5 hier od nuly a do záverečného Stepladderu postúpili štyria z nich. V prvom zápase prešiel
EBONITE LAHTI OPEN
European Champions Cup 2010
Aktuality
27 október 2010
ImageKrista Pöllänen a Svein Ake EkSobota - finále. Posledný deň na ECC 2010 patril už súbojom o miesta najvyššie v tomto prestížnom šampionáte. Muži aj ženy hrali súťažne a vo všetkých fázach sa hralo K.O. systémom na dve víťazné hry. Hráči boli vo štvrťfinále do vzájomných súbojov nasadzovaní podľa umiestnenia v kvalifikácii a hrali sa tu teda 4 zápasy v každej z oboch kategórii. V tejto časti v ženskej skupine k nejakému veľkému prekvapeniu neprišlo, zato v mužoch skončil víťaz kvalifikácie Arturs Levikins po napínavom súboji s Thomasom Grossom. V semifinále si Marija Tkacenko (LAT) poradila zase s víťazkou ženskej kvalifikácie Nadine Geissler, tej patrí konečné 3. miesto a druhou finalistkou sa stala