Image

Image

Perfect Tour - 8.kolo Vytlač E-mail
23 apríl 2006
ImageMáme za sebou ôsme kolo medzinárodného turnaja Perfect Tour. Dnes sa zišlo v bratislavskej herni Aupark 72 bowlingu - chtivých hráčov. Slovenskej bowlingovej špičke prišli konkurovať aj poprední hráči z Rakúska na čele s Thomasom a Yvone Gross. Nestratili sa ani hráči z Moravy, ktorých zástupcovia sa predstavili aj v samotnom finále. Nultá runda sa odohrala už v stredu za nie dosť dobrých klimatických podmienok. Kraľoval v nej Milan Čepregi, ktorý túto rundu vyhral s výkonom 1124 s handicapom. Najlepšiu hru predviedol nestárnúci Peter Síkela – Ocenení hráči: Hans Lippert, Thomas Gross, Miro Koník246. Dnešné pokračovanie turnaja sa už našťastie nieslo v úplne iných podmienkach o čom svedčia aj dosiahnuté výkony hráčov. V prvej runde sa svojou hrou    zaskvela Miška Blažeková, ktorá predviedla výkon 1258 s handicapom. Najlepší náhod tejto rundy predviedol člen nášho klubu Marcel Hedl, keď si opäť zlepšil svoj osobný rekord a náhodom – 252 sa stal členom klubu 250. Do druhej rundy sa už dostavili spomínaní rakúsky hráči a nakoniec v nej najlepšie dopadol Thomas Gross s hrou1362 bez handicapu a najlepším náhodom – 265. V tretej runde zase výkonnostne predstihol ostatných hráčov Hans Lippert s hrou – 1240 bez handicapu a najlepším náhodom turnaja 279. Tento krát bolo na postup do finále potrebných hodiť 1166 s handicapom. Posledným postupujúcim z 22. miesta bol Rostislav Kala. Na najvyšší náhod postupovali Marcel Hedl – 252 z 25. miesta a  Róbert Duba – 255 z 36. miesta. Skvelé čísla padali aj v samotnom finále a na stupne víťazov sa okrem dvoch zahraničných zástupcov podarilo prebojovať aj nášmu klubovému hráčovi Mirovi Koníkovi. Svojou hrou – 181, 223, 211 a 171 si vybojoval pekné 3. miesto. O osem kolkov pred ním skončil Hans Lippert a s hrou 204, 215, 173 a 175  získal 2. miesto. Všetkých ale jednoznačne prevalcoval a to nielen svojou finálovou hrou, Thomas Gross. Finálových 210, 223, 225 a 247 mu zabezpečilo 1. miesto. Najlepšou ženou sa stala Gabi Loos, ktorá  sa umiestnila na 9. mieste.
Turnaja sa zúčastnili aj naši ďalší kluboví hráči a skončili nasledovne. Marcel  – 24., Braňo – 31., Xénia – 46., Wang – 52. a Lubo – 56. Ďalšie kolo turnaja sa uskutoční 21. mája 2006. (Braňo)