Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 8. kolo

Prešporská Deviatka 2023/2024 - 9. kolo
Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Perfect Tour 2003/2004 Vytlač E-mail
Perfect TourOd septembra 2003 do augusta 2004 prebiehal 1. ročník 12 dielneho turnajového seriálu Perfect Tour v herni Brunswick bowling v Auparku Bratislava. Jeho organizátormi boli manželia Pospíšilovci z BK Perfect Zvolen.
Turnaj sa hral raz do mesiaca a do konečného poradia sa započítavali body získané z ôsmych pre hráča najlepších dosiahnutých výsledkov. K týmto bodom si hráč za každý výkon nad 210 a 230 zrazených kolkov pripočítaval bonusové body, ktoré mohli v konečnom sumáre pekne zamiešať poradím. Turnaj bol vypísaný len pre slovenských registrovaných i neregistrovaných hráčov. Celkovo sa zúčastnilo Mirove trofeje
119 hráčov a každý získaval body za umiestnenia v jednotlivých turnajoch. Najlepší traja v celkovom poradí boli odmenení okrem pohárov, medailí a diplomov aj krásnymi vecnými cenami. Tými cenami boli nové excentrické gule podľa vlastného výberu, plus prví dvaja k tomu dostali spare gule. Tými šťastlivcami sa nakoniec stali Sladký, Pospíšil a M. Surovec. Najlepším hráčom z nášho klubu som sa stal ja na celkovom štvrtom mieste a tiež sa mi ušla medaila s diplomom. Škoda, že už pred posledným turnajom bolo o prvých troch priečkach vlastne rozhodnuté.

Od prvého turnaja bolo jasné, že nie vždy bude jednoduché prebojovať sa z kvalifikácie do 24 členného finále. Kvalifikácia sa hrala na súčet šiestich hier odohraných po troch na páre dráh. Do finále si každý prenášal 35% svojho výkonu z kvalifikácie a k tomu sa pripočítavali ďalšie tri finálové hry. A tak nebolo ničím výnimočným, keď na víťazstvo zaútočil hráč z nižších postupových pozícií. Podarilo sa to raz aj mne a to až tak, že som vtedy veľmi nečakane vyhral. Z tejto série turnajov som si postupne odniesol takmer všetky možné umiestnenia a podarilo sa aj nepostúpiť do finále. Ostatným našim hráčom sa darilo striedavo, bohužiaľ ani jednému sa počas celej série nepodarilo skončiť v prvej desiatke, aj keď najmä Braňo potom veľmi túžil.  Napriek tomu sme si tento pekný turnajový seriál v BK Mr. Split veľmi obľúbili a pravidelne sme tu zúčastňovali.

Už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník Perfect Tour 2004/2005, ktorý sa začína už o niekoľko dní, vraj s trochu pozmenenými propozíciami.Veríme, že tieto zmeny budú len k dobru hry, a že našim hráčom sa bude dariť o "kúsok" lepšie ako tento ročník.