MAZANIE

Prague Bowling Cup - 2.kolo Vytlač E-mail
08 október 2006
ImageOcenení hráči: Radek Pospíšil, Jiří Egert a Peter SladkýSlováci opäť kraľovali na PBC.
Ďalší veľký deň slovenského bowlingu - Peter Sladký zdolal Perfect Game a dvaja naši hráči skončili v prvej trojke. Túto sobotu sa skončilo druhé kolo prestížneho českého turnaja Prague Bowling Cup. Každý turnaj sa hrá na inom type mazania, tento krát to bolo krátke 35 stopové. V piatej kvalifikačnej runde sa zaskvel svojim výkonom Peter Sladký, podarilo sa mu zdolať najvyšší náhod turnaja a získať ďalší slovenský rekord – prvý Perfect Game hodený „amerikou“. Svojim celkovým výkonom si zabezpečil priamu účasť v semifinále. Po kvalifikačných rundách postupovali do semifinále aj ďalší naši hráči, výbornú hru predviedli Radek Pospíšil, René Blažek a Dáša Pospíšilová.
Na priami postup bolo treba získať 1242 bodov, kúsok od tejto hranice skončili na 25. mieste Jano Ďaďo so ziskom 1227 bodov a priemerom 194,50 a na 26. mieste Miro Koník so ziskom 1225 bodov a priemerom 204,17. Semifinále sa hralo na tri hry a opäť tu dominoval Peter Sladký a s hrou 201, 255 a 267 si zabezpečil prvé miesto. Na druhom mieste po semifinále skončil Radek Pospíšil s hrou  244, 222 a 278, obaja hrali na jednom páre dráh a bolo to skvelé divadlo. Vo finále, ktoré sa hralo systémom Roll off si naša dvojica hráčov zahrala s víťazom z trojice hráčov umiestených na 5., 4. a 3. mieste. Stal sa ním Jiří Egert. Handicap platil vo všetkých teda aj vo finálových hrách. Samotné finále sa hralo na jednu hru a bolo veľmi vyrovnané Jiří Egert sa nakoniec s hrou 218 + handicap 8  stal víťazom turnaja. Na druhom mieste skončil Radek Pospíšil s hrou 224 a celodenným priemerom – 223,70. Tretie miesto obsadil Peter Sladký s finálovou hrou 211 + handicap 8 a celodenný priemer dosiahol 215,40. Ďalší slovenskí hráči sa umiestnili nasledovne: Ďáša Pospíšilová 11. miesto (priemer 195,22), René Blažek 22. miesto (priemer 197,33), Michaela Blažeková 29. miesto (priemer189,83), Palo Galba 52. miesto (priemer180,83) a Braňo Krajčovič 53. miesto (priemer 174,67). Podrobný výsledkový servis nájdete na stránke www.bowlingweb.cz. Tretie kolo turnaja Prague Bowling Cup sa bude hrať na dlhom mazaní v dňoch 2. – 4. novembra 2006. (Braňo)