MAZANIE

Prague Bowling Cup - 4.kolo Vytlač E-mail
03 december 2006
ImageOcenení hráči: Antonín Nosek, Petr Kabrhel a Mike MachnigBowlingový sviatok v Prahe, Mike Machnig hodil dva Perfect Game po sebe.
V sobotu sa uskutočnilo v poradí štvrté, posledné tohtoročné, kolo najväčšieho českého turnaja – Prague Bowling Cup. Spolu 121 hráčov z Čiech, Slovenska a Nemecka si zahralo kvalifikáciu v ôsmich kvalifikačných rundách. Hranica na priamy postup do semifinále vyšla tento krát na náhod 1264 s handicapom. Najbližšie z našich mal k tejto hranici Radek Pospíšil, ktorý dosiahol náhod 1251 (priemer 208,50). Víťazom kvalifikácie sa stal Mike Machnig s náhodom 1384 (priemer 230,67). Do semifinále postupovali ešte štyria hráči z Desperáda. O chvíľu napätia sa postarali Miro Koník a Karel Vopička, ktorý hodili rovnaký výkon – 212 a tak o štvrtom postupujúcom rozhodovala hra na deviaty a desiaty frame. Miro hodil X, 9/ a X spolu 40, Karel Vopička 9/, X a 7/ takže tiež spolu 40. Postupový

rébus nakoniec vyriešili hráči v ďalšom frame, kedy Miro hodil opäť strike a Karel Vopička 9. Nebolo jednoduché postúpiť do ďalších bojov o celkového víťaza turnaja. Semifinále patrilo jednoznačne Mikovi Machnigovi, tento nemecký hráč nebol na Zličíne po prvý krát, zúčastnil sa aj letného turnaja Prague Summer Cup 2006, kde skončil na 4. mieste. Mikovi sa podaril včera husársky kúsok, prvú hru začal excelentne a dosiahol prvý Perfect Game, nasledovala druhá hra a opäť Perfect Game, v tretej hre dosiahol výkon 214. Súčet na tri hry bol 814. Do samotného finále, ktoré sa hralo systémom Roll-off, postupovali piati hráči. Víťazom sa nakoniec stal domáci hráč Petr Kabrhel s hrou 258, na druhom mieste skončil Antonín Nosek s hrou 246 a tretie miesto obsadil Mike Machnig s hrou 218. Najlepšou ženou turnaja sa stala Dana Hanušová, ktorá obsadila šieste miesto. Najvyšší výkon dosiahol Mike Machnig – 300. Z našich hráčov skončil najlepšie Miro Koník na 18. mieste s celodenným priemerom 194,67. Radek Pospíšil na 30. mieste s priemerom 208,50, na 49. mieste Braňo Krajčovič s priemerom 185,17, na 50. mieste Paľo Galba s priemerom 190,00, na 61. mieste Dáša Pospíšilová s priemerom 176,17, na 66. mieste Jano Ďaďo s priemerom 179,00, na 72. mieste Peter Sladký s priemerom 182,33 a na 117 mieste junior Martin Pospíšil s priemerom 146,33. Celkové výsledky nájdete na www.bowlingweb.cz. Piate kolo turnaja sa bude konať opäť na pražskom Zličíne od 4. do 6. januára 2007. (Braňo)