Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Prague Bowling Cup - 7.kolo Vytlač E-mail
04 marec 2007
ImageOcenení hráči: Amedeo Spada, Mike Machnig a Karel KutinaV sobotu sa v pražskej herni na Zličíne konalo marcové kolo bowlingového turnaja Prague Bowling Cup. Tento krát sa do bojov o víťazstvo zapojil rekordný počet štartujúcich. Celkovo 139 hráčov a hráčok z piatich krajín si odohralo svojich šesť kvalifikačných hier. Medzi nimi bola aj dvanásťčlenná skupina hráčov zo Slovenska a tento krát aj niekoľko hráčov z BK Viliams Komárno. Na priamy postup do semifinálovej časti bolo v siedmom kole PBC potrebné dosiahnuť minimálny náhod 1312 s handicapom. Ďalší štyria hráči postupovali z Desperada. Na postup z tejto časti turnaj stačilo predviesť minimálny výkon 223. Medzi semifinalistov sa tento krát prebojoval iba jeden zástupca zo Slovenska, dvojnásobný víťaz turnajovej série PBC – Radek Pospíšil. Vynikajúcim výkonom sa predviedol Michal Homola, ktorý dosiahol náhod 1257, čo mu ale stačilo iba na 33. miesto. Pred semifinálovými bránami skončil na
ImagePrague Bowling Cup, 7.kolo-výsledky

41. mieste aj Peter Sladký s priemerom 201,33. Pekný výkon predviedol aj Ondrej Šeben, ktorý s priemerom 199,00 obsadil nakoniec 48. miesto a Milan Čepregi s priemerom 188,50 57. miesto. Náš klubový hráč Miro Koník sa musel uspokojiť iba s 67. miestom a s priemerom 194,83.
Semifinále, ktoré sa hralo na tri hry od nuly, patrilo najmä Karlovi Kutinovi. Poslednou hrou – 299, ktorá bola už jeho nekoľkonásobným atakom na Perfect Game, si zabezpečil 1. pozíciu do záverečnej finálovej časti. Radek Pospíšil predviedol tiež vynikajúcu hru (201, 210 a 259), ale na postup do samotného finále mu chýbalo desať koliek a tak sa umiestnil celkovo na siedmom mieste. Víťazom tohto kola sa stal Mike Machnig, na druhom mieste skončil Amedeo Spada a tretie miesto si vybojoval Karel Kutina. Najlepšou ženou turnaja sa stala Pavla Nosková, ktorá obsadila celkovo 8. miesto a najvyšší výkon predviedol Karel Kutina – 299.
Ďalšie kolo Prague Bowling Cup sa bude konať v dňoch 5. –7. apríla. Tento krát bude použitý mazací program „Short“. Podujatie bude druhým nominačným turnajom na MEM-Viedeň 2007. (Braňo)