MAZANIE

European Bowling Tour 2007 # 4 Vytlač E-mail
11 marec 2007
ImageImageV. Catalonia Open – Trofeu Galasa
Od 28.2. do 4.3. sa hral v poradí štvrtý turnaj zo seriálu EBT, tento krát zaradený do kategórie Major. Turnaj sa hral v Barcelone na štrnástich dráhach AMF v herni Pedralbes a bude sa tu hrať v tomto roku ešte raz koncom júla v poradí 13. turnaj EBT, no a tu sa zúčastní aj skupina slovenských hráčov spolu s tromi zástupcami nášho klubu. Celkovo 147 hráčov si prišlo

overiť svoje schopnosti na ťažkom oleji v dĺžke 41 stôp a spolu s opravnými štartmi (boli povolené iba dva) sa tak v dvanástich rundách počet štartov zastavil na čísle 313. Oficiálna stránka podujatia Catalonia Open 2007 neponúka nijaké zaujímavosti alebo komentáre z diania na turnaji, a preto len stručne k samotnému systému a priebehu. Kvalifikácia sa hrala na súčet 6 hier a víťazom sa stal G.Verbruggen (BEL) výkonom 1496. Do štvrťfinále postupovalo 48 hráčov z troch rôznych kategórii – víťazi jednotlivých rúnd, ostatní hráči umiestnení do 30. miesta a 6 najvyššie postavených žien. Táto 48 členná skupina si prenášala 50% svojho výkonu a k tomu sa pripočítali ďalšie 4 štvrťfinálové hry. Do semifinále postupovalo 24 najlepších, znovu sa pripočítavali 4 semifinálové hry a najlepší traja si zahrali finálový Stepladder. Tu sa stretli zástupcovia troch svetových bowlingových zón – americkej, ázijskej a európskej. V prvom zápase prehral víťaz poslednej Vienna Open Wu Siu Hong (HKG) s Brazílčanom Rodrigom Hermesom 191:208. Ten podobným rozdielom 196:208 podľahol v zápase o víťazstvo Martinovi Larsenovi - švédskemu hráčovi roka a Majstrovi sveta vo dvojiciach. Larsen tak zinkasoval 10.000 € a v EBT rankingu sa posunul na 2. miesto pred O.Palermu (dnes 10. miesto), prvé miesto si stále drží P.Moor (dnes 9. miesto). Najlepšou ženou turnaja bola na 7. mieste Penny Kirsten (ENG) a vedie aj v ženskom EBT rankingu. V kvalifikačných rundách padli dve Perfect Games, ich autormi boli Y.Alix (FRA) a R.Andersson (SWE).
Riaditeľ EBT Kim Thorsgaard Jensen priniesol minulý týždeň správu o zrušení dvoch turnajov – č.15 Vierheim Open v Nemecku a č. 21 Kungsbacka Tournament vo Švédsku. Organizátori týchto turnajov by sa po zaplatení EBT poplatkov a daní dostali do straty a radšej z tohto kolotoča, ktorý je okrem bowlingu zaujímavý aj ťažkým biznisom, odstúpili. Zostáva teda ešte 15 turnajov (celkový počet 19) a ten piaty sa práve teraz rozbieha v gréckej Solúni. Za odmenu, že ste sa dočítali až sem, ponúkam niekoľko lahôdok v podaní Chrisa Barnesa a ďalších. (Miro)