Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo

Streda - 12.6.2024
MAZANIE

Perfect Tour 2008/2009, 3.kolo Vytlač E-mail
19 január 2009
ImageOcenení hráči.Najstaršia turnajová série Slovenska Perfect Tour má za sebou v tejto sezóne úspešne už tretie kolo. V nedeľu patrila bowlingová herňa bratislavského  Auparku 55 hráčom, ktorí sa predstavili v dvoch kvalifikačných rundách. Po prvý krát bol na podujatí použitý nový mazací model – Golden Bowl  a hneď boli účastníci svedkami najvyššieho výkonu – Perfect Game, tento krát v podaní maďarského hráča. V prvej runde sa najviac darilo Tomášovi Benkovi, ktorý dosiahol náhod s handicapom 1293. Najvyšší výkon bola tristovka v prevedení Andrása Magó. Druhé kvalifikačné kolo patrilo najmä Ladislavovi Bittovi, ktorý dosiahol najvyšší náhod úvodnej časti 1327 s handicapom. Do veľkého finále sa dostalo iba  najlepších 24 hráčov. Tým posledným sa stal Jaroslav Felčír s náhodom 1220 s handicapom. Spomedzi našich klubových hráčov sa do nadstavbovej časti prebojovali Marcel Hedl a Miroslav Koník. Úplne najtesnejšie sa štyri záverečné hry vyhli
PERFECT TOUR, 3.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Petrovi Sladkému, ktorému chýbalo na postup deväť bodov a skončil na celkovom 25. mieste. Xénia Ivanová obsadila s náhodom 1109 s handicapom 40. a Ľubo Korbaš 54. miesto.  Ešte pred samotnou záverečnou turnajovou časťou sa okrem darčekových košov odovzdávalo aj ocenenie za najvyšší výkon z radov nepostupujúcich hráčov. Za výkonom 266 mohol spare guľu získať Peter Feranec, ale vďaka tomu, že sa jej zriekol guľu si za výkon 237 odniesol z Bratislavy Dénes Domonkos. Samotná finálová časť sa odohrala na štyri hry ku ktorým sa pripočítaval percentuálny prenos.A ako to nakoniec dopadlo? Prvenstvo si finálovými výkonmi 225, 235, 257 a 222 vybojoval Michal Homola. S rozdielom 55 bodov skončil na druhom mieste víťaz kvalifikačnej časti Ladislav Bitto. Jeho prvé hry sa niesli vo vysokých číslach, ale škoda že mu ušla posledná hra (245, 241, 215 a 176). Ocenenie za tretie miesto si do Popradu odniesol Ľuboslav Jurinyi. Vyrovnané hry 211, 204, 213 a 196 mu priniesli finálový náhod 1340 s handicapom, čo bolo iba o deväť bodov menej ako uhral Laco. Najlepšou ženou podujatia sa stala Michaela Blažeková, ktorá skončila na celkovom 11. mieste. Z našich klubistov to najďalej dotiahol Marcel Hedl, ktorý skončil na 14. mieste. Takisto ako Marcel aj Miro sa na úvod finále trápil a nakoniec to stačilo na celkové 20. miesto. V poradí už štvrté pokračovanie Perfect Tour 2008/2009 je naplánované na 22. marca opäť v Auparku. (Braňo)

Ocenení hráči: Ladislav Bitto, Michal Homola a Ľuboslav Jurinyi.

Najvyšší výkon a najlepšia žena: András Magó a Michaela Blažeková.