Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Ponteo Expres Vytlač E-mail
07 február 2009
ImageOcenení hráči.Perfect Game v Rusovciach. Bowlingové centrum v Ponteo – Activity Park, Rusovce má za sebou turnajový krst a vyšlo z neho na výbornú. Bowlingové podujatie Ponteo Expres sa zapíše do histórie herne určite veľkými písmenami. Išlo o prvý turnaj kategórie „A“, ktorého výsledky sa započítavali do zväzových rebríčkov a hneď bol ochutený tým najlepším korením, zvaným Perfect Game. Na úvod sa predstavilo 26 hráčov vo dvoch kvalifikačných rundách. Každý z účastníkov odohral šesť hier na mazacom modeli Golden Bowl, ktoré rozhodli o deviatich úspešných finalistoch, ku ktorým sa pridali traja hráči s najvyšším výkonom na jednu hru. Postupová hranica skončila pri náhode 1110 (priemer na hru 185,00), ktorý dosiahol Wandee Keaokiriya (HU). Najlepším hráčom úvodnej časti bol Ladislav Bitto s vynikajúcim náhodom 1378 (priemer  229,67). Tromi finalistami sa stali ešte
PONTEO EXPRES VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

Pavol Magula s výkonom 223, Tomáš Magula s hrou 226 a Pavol Kečkéš s výkonom 215. Samotné finále sa odohralo v štyroch kolách, pričom po každom kroku odstupovali z hry traja hráči s najslabším výkonom. Postupne teda odpadávali z hry jednotlivý finalisti a až v poslednom štvrtom kole sa stretli tí najúspešnejší. Záverečná hra – 231 priniesla Tomášovi Magulovi zaslúžené víťazstvo. Tomáš chytil vo finále druhý dych, keď ani jedna jeho hra neskončila pod 200 (227, 204, 233 a 231). Na druhom mieste skončil Ján Remenár s výkonom 213 a tretie miesto si vybojoval Róbert Duba s hrou 206. Najlepšou ženou podujatia sa stala Alena Baluchová, ktorá skončila na celkovom 17. mieste. Ocenenie za najvyšší výkon si z Rusoviec odniesol Ján Remenár. Jeho piata kvalifikačná hra mu priniesla vytúžený Perfect Game. Janova rekordná hra má určite veľmi sladkú príchuť, veď to bol jeho prvý hviezdny výkon a ešte aj úvodný v tomto novom bowlingovom stánku. Z našich klubových hráčov sa najďalej dostal Miroslav Koník, skončil v predposlednom finálovom kole a obsadil celkové 6. miesto. Marcel Hedl na 7. a Branislav Krajčovič na 15. mieste. Vydarené podujatie malo aj menšie medzinárodné zastúpenie. Okrem už spomenutého hráča z Maďarska zavítal do Bratislavy aj srbský hráč Aleksandar Nikolič. Už teraz vás srdečne pozývame na ďalšie zápolenie do bowlingového centra – Ponteo, 5. apríla to bude tretie kolo Istropolis Expres-u. (Braňo)

Ocenení hráči: Ján Remenár, Tomáš Magula a Róbert Duba.