Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

BRUNSWICK - Bratislavský Pohár 2008/2009, 3.kolo Vytlač E-mail
15 marec 2009
ImageOcenení hráči.V sobotu patril bratislavský Aupark tretiemu kolu turnajovej série Bratislavský Pohár 2008/2009. Spomedzi všetkých prihlásených účastníkov sa nakoniec vykryštalizovala skupina 51 hráčov, ktorí sa zapojili do dvoch kvalifikačných rúnd. V predposlednom kole tejto bowlingovej sezóny bol použitý mazací model Golden Bowl. V úvodnej kvalifikačnej runde si najlepšie zahral Michal Homola, ktorý dosiahol náhod 1202 (priemer na hru 200,33). Druhá runda patrila Martinovi Slavkovskému, ktorý sa s náhodom 1360 (priemer na hru 226,67) stal víťazom úvodnej časti. Posledným priamym postupujúcim hráčom sa stala Tímea Simon s náhodom 1066 s handicapom. Pre tých hráčov, ktorým sa nepodarilo prebojovať do semifinálovej časti sa ponúkla možnosť postupu prostredníctvom Desperada. Naplno ju využil Marcel Slíž, ktorý postupoval s výkonom 215, Peter Feranec s hrou 200, Ján Lehota s výkonom 197 a Ondrej Šeben s hrou 192.
BP 2008/2009, 3.KOLO VÝSLEDKY DVOJICE PROPOZÍCIE

Práve Ondrej, ktorý postupoval ako posledný hráč z Desperada, sa v semifinále zaskvel výbornými výkonmi, ktoré mu umožnili zúčastniť sa záverečného finále. Semifinálová časť sa odohrala na tri hry od nuly. Náhod 658 pre Michala Homolu znamenal prvé miesto po nadstavbovej časti a výborný vstup do finále. Spolu s Michalom sa do samotného záveru prebojovali všetci účastníci semifinále, ktorí dosiahli minimálny náhod na tri hry 611. Zhodou okolností o jeden bod ušla účasť v bojoch o popredné umiestnenia Ladislavovi Bittovi. V záverečných finálových hrách, ktoré sa odohrali systémom Roll-off sa najviac darilo Renému Blažekovi ml. René si postupne zahral všetky tri finálové zápasy, pričom z každého odchádzal ako víťaz. V tom prvom s výkonom 214 vyradil z ďalších bojov Romana Kuciaka, ktorý obsadil celkové šieste miesto a Vandu Stowasserovú, ktorá sa stala najlepšou ženou podujatia a skončila na piatom mieste. V ďalšej finálovej hre René dosiahol výkon 207. Za sebou nechal Ondreja Šebena na celkovom štvrtom mieste a Juraja Gaža, ktorý skončil na treťom mieste. V samotnom turnajovom závere sa stretli René Blažek ml. a víťaz semifinálovej časti Michal Homola. Ani tu nenechal René nič na náhodu a so záverečnou hrou 189 si zabezpečil víťazstvo v treťom turnajovom kole. Na druhom mieste skončil Michal Homola s výkonom 156. Okrem hlavnej súťaže prebiehali už tradične aj doplnkové. V súťaži dvojíc sa najúspešnejšou stala dvojica René Blažek ml. a Martin Slavkovský s celkovým súčtom 2564. V hre o Jackpot si finančnú výhru 77 € odniesol Pavol Magula za svoj kvalifikačný výkon 259, keďže včera už nenašiel žiadneho premožiteľa získal aj ocenenie za najvyšší turnajový výkon.

Z našich klubových hráčov sa najúspešnejším stal Marcel Hedl, ktorý skončil na celkovom deviatom mieste. Peter Sladký na 12. a Branislav Krajčovič na 20. mieste. V kvalifikačnej časti skončili Ľubomír Korbaš na 28., Miroslav Koník na 31. a Xénia Ivanová na 34. mieste.

Vďaka prispeniu firmy BOWLING CZ spol. s r.o., ktorá je výhradným distribútorom značky Brunswick v Čechách a na Slovensku sa nám podarilo rozšíriť ocenenia o nové kategórie (víťaz kvalifikačnej rundy a najlepší junior) a takisto odovzdať výrobky zn. Brunswick pre ostatných ocenených hráčov, za čo jej patrí veľká vďaka. Posledné turnajové kolo sezóny 2008/2009 sa uskutoční opäť v bratislavskom Auparku 3. mája. (Braňo)

Ocenení hráči: Michal Homola, René Blažek ml. a Juraj Gažo.

Bratislavský Pohár 3.kolo: finalisti.

Bratislavský Pohár 3.kolo: najlepšia dvojica.
Bratislavský Pohár 3.kolo: najlepšia žena a najvyšší výkon.

Bratislavský Pohár 3.kolo: víťaz v hre o Jackpot.
Bratislavský Pohár 3.kolo: víťazi kvalifikačných rúnd.