Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Relax Grand Prix 2009 Vytlač E-mail
19 apríl 2009
ImageOcenení hráči.Už po tretí krát sa uskutočnilo prestížne klubové podujatie BK Relax Bratislava – Relax Grand Prix 2009. Oproti predchádzajúcim ročníkom sa podujatie presťahovalo do domovskej herne PONTEO Bowling Club, Rusovce. Vďaka možnostiam tohto bowlingového stánku sa uskutočnilo nakoniec šesť kvalifikačných rúnd postupne od stredy 15. apríla. Samotné finálové vyvrcholenie bolo naplánované na sobotu 18. apríla. Systém hry umožňoval víťazom prvých piatich kvalifikačných rúnd priamy postup do tretieho kola K.O. Najúspešnejším kvalifikačným hráčom spomedzi všetkých 45 účastníkov sa stal Assem Masri s kvalifikačným náhodom 1340 (priemer na hru 223,33).  Postupový kľúč zabezpečil hráčom z 6. až 10. miesta priamy postup do druhého kola K.O. a hráčom , ktorí sa umiestnili na 11. až 22. mieste postup do prvého kola K.O. Všetky tri vyraďovacie kolá sa odohrali na súčet dvoch hier.
RGP 2009 KVALIFIKÁCIA K.O. FINÁLE PROPOZÍCIE

Vďaka neúčasti viacerých hráčov sa postupová hranica posunula až k 35. miestu a tak posledným hráčom, pre ktorého sa otvorili vyraďovacie boje, bol Miroslav Koník s náhodom 1092 (priemer 182,00). V priebehu celého podujatia došlo k niekoľkým zaujímavým momentom. Víťazom tretej kvalifikačnej rundy sa stal s peknou hrou druholigový hráč Roman Serdula. V jednotlivých kolách K.O. postupovali hráči s rozdielom skoro sto kolkov, ale naproti tomu aj s rozdielom jedného bodu. Vynikajúcou hrou sa v treťom kole prezentoval víťaz kvalifikácie, keď dosiahol náhod na dve hry 499 (priemer 249,50). Pred samotný záverom sa po tretej nadstavbovej časti vykryštalizovala skupina šiestich najúspešnejších hráčov, spomedzi ktorých v zápase na jednu hru systémom Roll-off vzišla finálová dvojica. Vo veľkom finále, ktoré rozhodlo o víťazovi tretieho ročníka Relax Grand Prix 2009 sa nakoniec stretli Assem Masri a Ján Petras. Záverečnú časť odohrali na jednu hru, pričom šťastena priala Janovi Petrasovi, ktorý dosiahol cenné víťazstvo výkonom 193. Na druhom mieste skončil Assem Masri s výkonom 191. Ocenenie za celkové tretie miesto si z Pontea odniesol Roman Košík. Na štvrtom mieste skončil Karol Vidlár, na piatom Jaroslav Kaduk a na šiestom Pavol Magula. Najvyšší výkon podujatia – 279 dosiahol ako prvý Peter Aresta. Trofej za najvyšší ženský výkon si vybojovala Tímea Simon – 225. Na úplný záver sa okrem ocenení za popredné umiestnenia losovalo spomedzi hráčov, ktorí zotrvali v herni do samotného konca podujatia, aj niekoľko doplnkových cien. Z našich klubových hráčov sa najďalej prebojoval Branislav Krajčovič, ktorý sa postupne cez Róberta Záhoru a Štefana Pristaša prebojoval až do tretieho kola K.O, kde podľahol Jaroslavovi Kadukovi. V prvých vyraďovacích kolách skončili Marcel Hedl aj Miroslav Koník. V kvalifikačnej časti sa prezentoval aj Ľubomír Korbaš, ktorý sa umiestnil nakoniec na 43. mieste. (Braňo)

RGP 2009, TOP 3: Assem Masri, Ján Petras a Roman Košík.