Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Bratislavský Pohár 2008/2009, 4.kolo Vytlač E-mail
03 máj 2009
ImageOcenení hráči.Posledným turnajovým kolom sa tretí ročník Bratislavského Pohára rozlúčil s herňou Brunswick Bowling Aupark. V dvoch kvalifikačných rundách sa predstavilo 36 štartujúcich, čo bola doposiaľ najnižšia účasť. Šesť kvalifikačných rúnd rozhodlo o dvadsiatke  úspešných hráčov, ktorí sa prepracovali do semifinálovej časti. V úvode sa peknými výkonmi prezentoval junior Lukáš Andrássy, ktorý dosiahol náhod 1391 s handicapom (priemer na hru 223,83). V tejto časti podujatia padol aj najvyšší výkon – 279, ktorý dosiahol Michal Homola. Posledným postupujúcim sa stal Peter Áresta s náhodom 1067 (priemer 177,83). Pre štyroch hráčov sa semifinálové hry stali skutočnosťou vďaka Desperadu. Najlepšie si zahral Jano Lehota s výkonom 211. Štvrtým postupujúcim bol Peter Pargáč s výkonom 168. Semifinále sa odohralo na tri hry od nuly. Práve to umožnilo hráčom z nižších miest v tabuľke zabojovať a dostať sa do finálovej skupiny.
BP 2008/2009, 4.KOLO VÝSLEDKY DVOJICE PROPOZÍCIE

Naplno túto možnosť využil napríklad Martin Meliško, ktorý bol pred semifinálovou časťou na 16. mieste a po nadstavbovej časti sa stal posledným, šiestym finalistom s náhodom 592. V prvej finálovej časti, sa stretli hráči, ktorí skončili po semifinále na 4. až 6. mieste. Víťazne z tohto ťaženia vyšiel Peter Feranec s výkonom 245. Na piatom mieste skončil Lukáš Andrássy a na šiestom Martin Meliško. V druhom kroku sa stretol Peťo s hráčmi na 2. a 3. mieste. Ľubo Jurinyi vyhral tento súboj s výkonom 198 s handicapom. Peťovi sa ušlo ocenenie za celkové tretie miesto a Miro Koník končí na 4. mieste. V záverečnom súboji sa s Ľubom stretol najúspešnejší hráč semifinálovej časti Peter Sladký. Víťazne opäť zahral Ľubo Jurinyi, keď si prvé miesto vybojoval s výkonom 183. Ocenenie za druhé miesto získal Peter Sladký. Popri hlavnej súťaži sa odohrali aj dve doplnkové. V hre o Jackpot si finančnú výhru odniesol z Bratislavy s najvyšším výkonom dňa Michal Homola. V súťaži dvojíc sa zase najviac darilo juniorom Lukášovi Andrássymu a Ľubovi Juryimu, ktorí dosiahli spoločný náhod 2710. Z našich klubových hráčov sa najďalej dostal Peter Sladký, s celodenným priemerom 204,10 skončil na druhom mieste. Miro Koník skončil na štvrtom mieste. Marcel Hedl na 10. mieste, Braňo Krajčovič na 16. a Xénia Ivanová ako najlepšia žena podujatia na 30. mieste. (Braňo)

Ocenení hráči: Peter Feranec, Ľuboslav Jurinyi a Peter Sladký.