Image

Image

Brněnský Drak 2009, 5.kolo Vytlač E-mail
17 máj 2009
ImageOcenení hráči.Bowlingové centrum – Hokna Bowling, ktoré sa nachádza na okraji Brna bolo v sobotu dejiskom piateho turnajového kola Brněnského Draka. Tak ako v predchádzajúcich častiach aj v tomto kole si účastníci mohli zahrať na vopred určenom mazacom modeli zo série PBA Tour. Tento krát to bolo najkratšie mazanie používané v PBA, Cheetah 36 stôp. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 38 hráčov, ktorí sa stretli v troch kvalifikačných rundách. Každý, kto si naštudoval mazanie sa pripravoval na niečo veľmi krátke, s tým že hrať bude niekde pri kanály. Realita však bola dosť odlišná a tak sme mohli vidieť rôzne herné štýly, ktorými sa snažili hráči dosiahnuť čo najvyšší výsledok. V úvodnej časti sa najviac darilo Karlovi Hladíkoví, ktorý dosiahol náhod na štyri hry 804 (priemer 201,00) a spolu s Pavlom Košťálom ako najlepší dvaja hráči postupovali priamo do finálovej časti.
BRNĚNSKÝ DRAK 2009 VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Ostatných dvanásť hráčov podľa poradia spolu so štyrmi úspešnými z Desperada odohrali dve semifinálové hry systémom K.O. Poslednou postupujúcou hráčkou do semifinálovej časti bola Lucie Uhlířová s náhodom 681 s handicapom (priemer na hru 164,25) a v Desperade bolo potrebné dosiahnuť minimálny výkon 179. Zo semifinále postupovali do záverečnej časti víťazi jednotlivých duelov a spolu s nimi aj dvaja hráči s najvyšším dosiahnutým výsledkom spomedzi neúspešných hráčov. Tým druhým sa stal aj náš klubový hráč Marcel Hedl a tak v samotnom závere malo svojho zástupcu aj Slovensko. Dvanástka hráčov odohrala finále na tri hry od nuly. Náhod 606 a finálový priemer  202,00 zabezpečil Ivanovi Fotrovi v piatom kole Brněnského Draka prvé miesto. Na druhom mieste skončil Rostislav Kala s náhodom 595 a tretie miesto si vybojoval Pavel Košťál s náhodom 583. Najlepšou ženou podujatia sa stala Lucie Uhlířová, ktorá skončila na celkovom 11. mieste a najvyšší výkon sa podarilo dosiahnuť turnajovému víťazovi Ivanovi Fotrovi  - 248. Z našich klubových hráčov sa najďalej dostal Marcel Hedl, ktorý skončil na ôsmom mieste, Miro Koník na 13. a Braňo Krajčovič na 35. mieste. (Braňo)