Image

Image

Majstrovstvá SR jednotlivcov 2008/2009 Vytlač E-mail
24 máj 2009
ImageOcenení hráči.Ladislav Bitto a Barbara Čižmárová majstri SR v jednotlivcoch. Po januárových Majstrovstvách regiónov jednotlivcov sa tento víkend v popradskej herni Citybowling uskutočnila finálová časť Majstrovstiev SR jednotlivcov (MSRj) pre sezónu 2008/2009 v kategórii muži a ženy. Do Popradu sa z troch regionálnych majstrovstiev kvalifikovalo 66 mužov a 14 žien, pričom finálovú časť si prišlo odohrať 48 mužov a 9 žien. Pri neúčasti viac ako štvrtiny hráčov sa uskutočnili iba tri kvalifikačné rundy, v ktorých každý zo štartujúcich odohral šesť hier. Mazací model použitý na tohtoročných MSRj ponúkol viacerým hráčom možnosť dosiahnuť veľmi pekné výsledky. V kategórii muži postupovalo z úvodnej časti do štvrťfinále 25 hráčov. Najlepšie sa v úvode s hernými podmienkami
MUŽI KVALIFIKÁCIA ŠTVRŤFINÁLE SEMI 1 SEMI 2 FINÁLE
ŽENY KVALIFIKÁCIA FINÁLE
MSRj PROPOZÍCIE

vysporiadal Michal Homola, ktorý dosiahol kvalifikačný náhod 1370 (priemer na hru 228,33). Posledným štvrťfinálovým hráčom sa stal Marcel Slíž s náhodom 1151 (priemer 191,83). Štvrťfinálová časť MSRj 2008/2009 pripomínala počtom hráčov na páre dráh skôr komerčné podujatie ako majstrovskú súťaž. Hráči, ktorí sa kvalifikovali do tejto časti majstrovstiev odohrali ďalších šesť hier, pričom do celkového hodnotenia sa im pripočítavali aj všetky predchádzajúce výkony. Práve v tejto časti podujatia ukončili svoju prezentáciu na podujatí Miroslav Koník, René Blažek ml., Ladislav Frunyo a aj Radek Pospíšil. Najlepšia dvanástka hráčov si to namierila do semifinálovej časti. Z prvého miesta postupoval Ladislav Bitto so súčtom 2666 a z posledného Milan Černý so súčtom náhodov 2374. V nedeľu doobeda sa odohralo semifinále v dvoch častiach po šiestich hráčoch systémom Round Robin. Z každej skupiny postupovali do záverečnej časti traja najlepší hráči. Z prvej skupiny to bol Róbert Záhora, Ladislav Bitto a Assem Masri a z druhej skupiny Jaroslav Kaduk, Martin Slavkovský a Tomáš Koštál. Šestica finalistov odohrala následne päť hier systémom Round Robin a poslednú hru Position. Záver vyšiel jednoznačne najlepšie Ladislavovi Bittovi, ktorý z piatich finálových hier vybojoval štyri víťazne s priemerom 224,60. Veľmi zaujímavo sa vo výsledkoch pozerá na jeho jedinú finálovú prehru s Martinom Slavkovským 156:157. V záverečnej hre si Laco už iba upevnil svoje historicky prvé víťazstvo na Majstrovstvách SR jednotlivcov, pričom jeho finálový súčet bol 1529 bodov. Na druhom mieste skončil Róbert Záhora so súčtom 1371 bodov. Tretie miesto si vybojoval Martin Slavkovský, ktorého od druhého miesta delilo iba šesť bodov. Z našich klubových hráčov sa najlepšie umiestnil Miroslav Koník, ktorého od postupu do semifinálovej časti delilo iba 21 bodov a skončil ako prvý nepostupujúci na celkovom 13. mieste. Marcel Hedl na 21. a Peter Sladký na 24. mieste.

V kategórii ženy sa po kvalifikačnej časti uskutočnila hneď finálová do ktorej postupovala prvá šestica úspešných. Z prvého miesta Daša Pospíšilová s náhodom 1187 (priemer 197,83) a z posledného šiesteho Michaela Blažeková s náhodom 1076 (priemer 176,00). Finále sa hralo systémom Round Robin a následne jedna hra Position. Pred záverečnou hrou sa vytvorila skupina troch hráčok, ktorých bodový rozdiel iba 15 bodov a tak šanca na konečné víťazstvo bola v rukách každej z nich. Napätú atmosféru úspešne zvládla Barbara Čižmárová, ktorá poslednou hrou 190 strhla na svoju stranu víťazstvo v súboji s druhou hráčkou a pripísala si tak na svoje konto dostatočný počet bodov aby získala veľmi cenné víťazstvo na Majstrovstvách SR jednotlivcov. Na druhom mieste s rozdielom 19 bodov skončila domáca hráčka Michaela Blažeková. Tretie miesto z tohtoročnej majstrovskej súťaže si odniesla Daša Pospíšilová. Naša klubová hráčka Xénia Ivanová sa umiestnila na celkovom 9. mieste.

Víťazom gratulujeme a tak ako sa im darilo v decembri 2008, kedy vyhrali spoločne Majstrovstvá SR dvojíc v kategórii mix, ako aj teraz majstrovskú súťaž v jednotlivcoch, nech sa im darí aj na gréckom ostrove Kréta. V 16 dráhovom bowlingovom centre – Megaplace Bowling Club (technológia AMF) sa v dňoch 21. až 28. septembra uskutoční ďalší ročník ECC (European Champions´ Cup). (Braňo)