Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Summer Bowling Tournament 2009 Vytlač E-mail
27 júl 2009
ImageOcenení hráči.Tento víkend sa pre každého hráča, ktorý si našiel čas a mal chuť zmerať si sily, ponúkala možnosť účasti na Summer Bowling Tournament 2009, ktorý sa uskutočnil v herni Športcentrum Ekoma Zvolen – Sekierska Dolina. Bowlingový maratón sa odštartoval v piatok prvými dvoma kvalifikačnými rundami, pričom celkovo sa ich uskutočnilo osem a prezentovalo sa 54 hráčov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Vynikajúce počasie, príjemné prostredie a zaujímavý mazací model ocenili azda všetci štartujúci. Z úvodnej časti postupovalo priamo do semifinále najlepších osem hráčov. Tým prvým bol víťaz kvalifikácie Ladislav Frunyo s nádherným náhodom na šesť hier 1416 (priemer na hru 236,00) a posledným ôsmim Janos Farkas s náhodom 1334 (priemer 222,33). Do štvrťfinálovej časti postupovali hráči, ktorí sa umiestnili na 9. až 20. mieste a doplnila
SBT 2009
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

ich štvorica najlepších z nepostupujúcich  priamo podľa poradia z 1. – 4. kvalifikačnej rundy. Ďalšie štyri hry rozhodli o postupe osmičky najlepších do semifinále. Najúspešnejším bol v tejto časti Ladislav Bitto, spolu s 50% prenosom z úvodnej časti dosiahol náhod 1566. Semifinálová časť sa hrala opäť na štyri hry ale od nuly. Rozhodoval každý výkon hráča. Opäť vynikajúco zahral víťaz úvodnej časti Ladislav Frunyo, náhod na štyri hry 943 (priemer 235,75) predurčil Lacovi postup do záverečnej časti z prvej pozície. Posledným finalistom sa stal náš klubový hráč Marcel Hedl s náhodom 863. Záverečná finálová časť sa odohrala na tri hry od nuly. Vo víťaznom ťažení pokračoval Ladislav Frunyo, jeho jednotlivé výkony 226, 297 a 235 mu priniesli zaslúžené víťazstvo na Summer Bowling Tournament-e 2009. Na druhom mieste skončil s rozdielom deviatich bodov Ľuboslav Jurínyi a ocenenie za tretie miesto si zo Zvolena odniesol Gergely Kapronczay. Štvrté miesto obsadil domáci hráč Radek Pospíšil a finančné ocenenie sa ušlo aj Lukášovi Andrássymu, ktorý skončil na celkovom 5. mieste. Ocenenie za najvyšší turnajový výkon skončilo nakoniec v rukách víťaza podujatia a to vďaka predposlednej finálovej hre, Lacov atak na Perfect Game skončil pri čísle – 297. Najvyšší ženský výkon dosiahla maďarská hráčka Luminata Bucin – 256. Z našich klubových hráčov to najďalej dotiahol Marcel Hedl, ktorý skončil na peknom ôsmom mieste. Miroslav Koník obsadil 31., Branislav Krajčovič 43. a Xénia Ivanová 49. miesto.

Touto cestou sa chceme ešte raz poďakovať všetkým hráčom, za ich účasť na podujatí, ktorou tiež prispeli k veľmi peknej športovej atmosfére na Summer Bowling Tournament-e 2009. Takisto sa chceme poďakovať všetkým partnerom turnaja za ich podporu, vďaka  ktorej sa mohla táto športová akcia uskutočniť a v neposlednom rade Športcentru Ekoma Zvolen za prípravu vynikajúcich športových podmienok a bezchybný chod celého centra počas celého turnaja. Podrobný výsledkový servis po jednotlivých turnajových častiach nájdete na turnajovej web stránke, kde sme doplnili aj fotogalériu podujatia. (Braňo)

Ocenení hráči: Ľuboslav Jurínyi, Ladislav Frunyo a Gergely Kapronczay.

Lukáš Andrássy - 5.miesto a Radek Pospíšil - 4.miesto.

Erich Pisarski - 7.miesto, Ladislav Bitto - 6.miesto a Marcel Hedl - 8.miesto.