Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Letný tatranský pohár 2009 Vytlač E-mail
19 august 2009
ImageOcenení hráči.Počas uplynulého víkendu sa v popradskej herni Citybowling uskutočnil Letný tatranský pohár. Podujatia sa zúčastnilo 53 prevažne domácich hráčov, ktorí absolvovali v kvalifikačnej časti šesť hier. Desať najúspešnejších účastníkov si to namierilo priamo do finále a zvyšných dvadsať podľa poradia absolvovalo semifinálovú časť. Prvým hráčom úvodnej časti sa stal Jaroslav Kaduk s náhodom 1406 (priemer 234,30), posledným priamym postupujúcim do záverečnej časti bol Roman Kuciak s náhodom 1260 (210,00). V semifinále odohrali hráči ďalších päť hier a hralo sa od nuly. Finálovú skupinu hráčov doplnila desiatka úspešných semifinalistov. Z prvého miesta postúpil Juraj Krivoňák s náhodom na päť hier 1044 (priemer 208,80) a z posledného Viktor Vaľko s náhodom 892
KVALIFIKÁCIA SEMIFINÁLE FINÁLE PROPOZÍCIE

(priemer 178,40). Finálová časť priniesla pre hráčov záverečné štyri hry. Padali opäť vysoké čísla, prvých deväť hráčov dosiahlo priemer na hru nad 200. Finálový priemer – 243,75 a jednotlivé výkony 248, 257, 238 a 232 vyniesli na celkové prvé miesto Assema Masriho. Na druhom mieste skončil Jaroslav Kaduk s rozdielom 60 bodov na víťaza Letného tatranského pohára. Tretie miesto obsadil Ján Debnár s finálovým priemerom 220,25. Ocenenie za najvyšší výkon získal Vladimír Merkovský, ktorý dosiahol ešte v kvalifikácii výkon 279. Najlepšou ženou podujatia sa stala Andrea Reichelová, ktorá skončila na celkovom 21. mieste, keď jej účasť vo finále ušla iba o päť koliek. (Braňo)

Ocenení hráči: Jaroslav Kaduk Assem Masri a Ján Debnár.

Najlepšia žena a najvyšší výkon: Andrea Reichelová a Vladimír Merkovský.