Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Národné kolo QubicaAMF Bowling World Cup 2009 Vytlač E-mail
11 september 2009
ImageOcenení hráči: Assem Masri, Ladislav Frunyo a Martin Slavkovský.Perfect Game v podaní Ladislava Frunya. V nedeľu ráno sa začali nadstavbové časti národného kola Svetového pohára. Semifinálová časť sa odohrala na súčet šiestich hier, ku ktorým sa pripočítavali všetky dosiahnuté výsledky z kvalifikácie. V kategórii ženy sa do semifinále nakoniec zapojilo iba päť hráčok, z ktorých štyri úspešnejšie pokračovali do záverečnej časti. Z prvého miesta to bola Alexandra Adamčík so súčtom 2362 a z posledného štvrtého miesta Henrieta Mičurová so súčtom 2220. Našej klubovej hráčke ušla účasť vo finále iba o deväť koliek a tak skončila na celkovom piatom mieste. V závere bola nakoniec najúspešnejšia trnavská juniorka Petra Stanková, ktorá vo finálovom Position Round Robine získala celkovo 784 bodov. Na druhom mieste skončila Henrieta Mičurová s rozdielom 106 bodov a celkové tretie miesto obsadila víťazka predchádzajúcich častí Alexandra Adamčík. V kategórii muži
AMF CUP 2009 KVALIFIKÁCIA SEMIFINÁLE
FINÁLE ŽENY FINÁLE MUŽI PROPOZÍCIE

do záverečného finále postupovala osmička hráčov s najväčším bodovým ziskom po semifinále. Z prvého miesta to bol Assem Masri so ziskom 2977 bodov a z posledného ôsmeho miesta Ondrej Turan so ziskom 2754 bodov. Škoda, že nášmu klubovému hráčovi Marcelovi Hedlovi sa nepodarilo zopakovať vynikajúce výkony z kvalifikačnej časti, skončil na celkovom 16. mieste. Mužské finále prinieslo ďalší Perfect game do zbierky novozámockej herni BC 300, tento krát v podaní domáceho lídra Ladislava Frunya. Aj napriek napätej finálovej atmosfére sa Lacovi podarilo v štvrtej hre dosiahnuť maximálny výkon a zapísať sa tak do historickej tabuľky slovenského bowlingu. Víťazom mužského finále Position Round Robin sa nestal nikto iný ako držiteľ najvyššieho výkonu Národného kola QubicaAMF Bowling World Cup-u 2009 Ladislav Frunyo so ziskom 1883 bodov. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz Assem Masri s rozdielom 201 bodov. Tretie miesto si vybojoval Martin Slavkovský. Víťazom gratulujeme a ak sa vyberú v novembri do Malajzie, prajeme veľa bowlingových úspechov.

Sobota, 12. september. Kvalifikačná časť Národného kola QubicaAMF Bowling World Cup-u 2009 sa ukončila záverečnou siedmou kvalifikačnou rundou. Celkovo sa v tomto ročníku slovenského predkola Svetového pohára prezentovalo 34 mužov a 6 žien. Do semifinálovej časti postupuje 26 najlepších hráčov v kategórii muži a 6 hráčok v kategórii ženy. Najúspešnejším kvaliifkantom sa stal Ladislav Frunyo s náhodom na osem hier 1758 (priemer 219,80). Z posledného postupového miesta sa do nadstavbovej časti prebojoval Ondrej Šeben s náhodom 1406 (priemer 175,80). V kategórii ženy bola najlepšou hráčkou Alexandra Adamčík s náhodom 1370 (priemer 171,30), pričom do semifinále postupujú všetky štartujúce hráčky. Na zajtra sú od rána naplánované finálové boje. Ráno o 9:00 sa v prvej semifinálovej skupine stretnú hráči, ktorí skončili na 17. až 26. mieste a hráčky na 1. až 6. mieste. V druhej skupine odohrajú šesť semifinálových hier hráči z 1. až 16. miesta po kvalifikácii. Finálová časť sa bude hrať systémom Position Round Robin, kde sa stretne úspešnejšia osmička mužov a štyri najlepšie ženy.

Piatok, 11. september. Dnešné dve kvalifikačné rundy doplnili počet štartujúcich na 22 mužov a 4 ženy. V kategórii muži sa do čela tabuľky prepracoval Ladislav Frunyo s náhodom na osem hier 1758 (priemer 219,80). Medzi hráčov, ktorí prekonali hranicu priemeru na hru nad 200 sa dostali Martin Slavkovský, ktorý je na priebežnom 4. mieste a Marek Husár s priemerom 200,10 na piatom mieste. Doposiaľ najvyšší turnajový výkon dosiahol líder kvalifikácie Ladislav Frunyo – 279. V kategórii ženy sa do čela dostala Henrieta Mičurová s náhodom 1294. Ďalšie výsledky prinesieme počas zajtrajších kvalifikčných rúnd.

Štvrtok, 10. september. Kvalifikačná časť národného kola QubicaAMF Bowling World Cup 2009 sa rozbehla úvodnou rundou. Herňa BC 300 v Nových Zámkoch sa stala po tretí krát organizátorom tohto podujatia na Slovensku. V štvrtkovej runde sa predstavil plný počet štartujúcich. V kategórii muži sa dvom hráčom podarilo dosiahnuť priemer na hru nad 200, pričom z ôsmych kvalifikačných hier dosiahol najlepší súčet domáci zástupca Ondrej Turan náhod 1691 (priemer 211,40). Marcel Hedl s priemerom 208,10 je priebežne na druhom mieste. V kategórii ženy sa zatiaľ predstavili dve hráčky a obe dosiahli rovnaký súčet a priemer na hru 156,80. Ďalšie dve kvalifikačné kolá sú naplánované na piatok so začiatkami o 15:00 a 18:30 a zvyšné štyri na sobotu. (Braňo)

Kategória muži: Assem Masri, Ladislav Frunyo a Martin Slavkovský.