Image

Image

European Bowling Tour 2009 # 12 Vytlač E-mail
19 október 2009
ImageTomas LeanderssonEbonite Lahti Open 2009. Od 10. do 18.októbra sa v známom fínskom stredisku zimných športov v Lahti konal už 12. turnaj EBT 2009. Miestne bowlingové centrum disponuje 20 dráhami QubicaAMF a tieto boli na turnaj upravené 39 stopovým mazaním od domácich autorov. Kvalifikáciu absolvovalo 225 hráčov, ktorý spolu odohrali 507 štartov a treba tu spomenúť, že prvých 5 kvalifikačných rúnd obsadili prevažne fínski juniori, ktorých pricestovalo do Lahti naozaj neúrekom. Na turnaji sa predstavili aj štyria americký profesionáli z PBA – Mike Wolf, Doug Kent, Bill ONeill, Chun Bae, s ktorých sa do finálovej časti prebojoval iba prvý menovaný. V kvalifikácii najlepšie zahral Paul Moor – 1413, ďalej postupovalo 36 hráčov a bolo treba zahrať 1297, alebo byť aspoň štvrtý v Desperade. V 1. finálovom kroku sa stretli hráči od 9. po 40. miesto a hrali 6 hier od nuly, nepostúpili napr. Martin Larsen alebo aj Stuart Williams, ďalej išlo 12 najlepších, k nim sa v 2. finálovom kroku pridalo prvých 8 hráčov z kvalifikácie a hralo sa 5 hier od nuly. Tu vypadol aj Dominic Barrett, ale ďalej išla lepšia  polovica. Najlepších 10 hráčov turnaja si zahralo v 3. kroku ďalších 5 hier, ktoré sa im ale pripočítavali ku hrám z predchádzajúceho kroku. Do finálového Stepladderu sa prebojovali iba štyria najlepší a v prvom zápase vyradil domáci Jari Ratia hráča z PBA Mike Wolfa 193:179. V druhom zápase
EBONITE LAHTI OPEN 2009

už ale nestačil na Tomasa Leanderssona, keď prehral v pomere 209:256. Na rozbehnutého  Švéda nestačil ani Mika Koivuniemi, ten prehral tesne 219:223 a tak sa víťazom stal Tomas Leandersson, zinkasoval 8.000 Eur a 50 bodov do EBT Rankingu. Najlepšou ženou turnaja bola na 16. mieste Vanessa Timter z Nemecka. V celkovom poradí rebríčka EBT je v mužskej kategórii na čele stále Osku Palermaa už s náskokom 57 bodov na Dominica Barretta, tretí je Dennis Eklund. Medzi ženami je na tom momentálne najlepšie Nina Flack, Nicki Ainge a Nicole Sanders. Už od zajtra 20. októbra prebieha ďalší turnaj z kategórie Challenger v Luxemburskom Foetzi. (Miro)