Image

Image

Bratislavský Pohár 2009/2010, 2.kolo Vytlač E-mail
09 január 2010
ImageOcenení hráči.Prvý týždeň v tomto roku, prvý turnaj v BNC, Bratislava. Druhé kolo Bratislavského Pohára 2009/2010  prilákalo na štart dosť zaujímavý počet hráčov zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Spolu sa v dvoch kvalifikačných rundách prezentovalo 60 hráčov, čím sa toto podujatie po dlhšom čase opäť vrátilo v rámci svojich propozícií pri oceňovaní do kategórie „A“. V úvodnej kvalifikačnej runde spomedzi štyridsiatky hráčov skončil najlepšie Erich Pisarski s náhodom 1362 s handicapom (priemer 219,00), pričom v ďalšej kvalifikačnej runde už nenašiel premožiteľa. Priamy postup do semifinálovej časti sa ušiel prvej dvadsiatke hráčov. Tým posledným bol Vladimír Pavlikovský s náhodom 1178 (priemer 196,33), ktorý o jednu kolku prekonal Jána Lehotu. Pre ďalšiu štvoricu hráčov sa účasť v semifinále stala realitou po odohraní Desperada. Najlepšie zahral Peter Pargáč s výkonom 239 a posledným postupujúcim bol  Vladislav Hrdlička s výkonom 195. Samotné semifinále sa odohralo
VÝSLEDKY DVOJICE MAZANIE PROPOZÍCIE

na tri hry od nuly. Takisto ako v kvalifikácii aj tu padali veľmi pekné výkony. Použitý mazací model umožňoval značnej časti zúčastnených hráčov dosiahnuť veľmi pekné výsledky. Najlepšie si opäť zahral Erich Pisarski, ktorý do záverečného finále postupoval z prvého miesta s náhodom 714 (priemer 238,00). Posledným šiestym finalistom sa stal Pavol Magula s náhodom 631 (priemer 210,33). Záverečná časť sa odohrala systémom Roll-off. Postupne sa odohrali tri finálové kroky, z ktorých postupovali do ďalšieho kola už iba hráči s najvyšším výkonom. Z prvej časti to bol Pavol Magula s výkonom 230, ktorý odsunul na celkové šieste miesto Mareka Husára s finálovým výkonom 204 a na piate miesto Martina Slavkovského s hrou 223. V ďalšej časti vyradil Ľuboslav Jurinyi s výkonom 233 Paľa Magulu, skončil na treťom mieste a Ladislav Bitto na štvrtom. V záverečnej hre sa bojovalo už o víťaza druhého kola Bratislavského pohára 2009/2010. Dramatická a najmä vyrovnaná záverečná finálová hra priniesla prvenstvo pre Ľuboslava Jurinyiho. Konečné druhé miesto si výkonom 202 s handicapom vybojoval Erich Pisarski. Pre Ericha bola sobota 9. januára dosť úspešná, okrem ocenenia za celkové umiestnenie si z BNC, Bratislava odniesol aj pohár za najvyšší turnajový výkon. Jeho kvalifikačná hra 264 mu navyše vybojovala aj pekný Jackpot vo výške 100 €. Najlepšou ženou podujatia sa stala Petra Stanková, ktorá skončila na celkovom 12. mieste. Hneď po odohraní úvodnej časti sa vyhodnocovala doplnková súťaž dvojíc. Najlepšou sa stali Ján Petras a Ľuboslav Jurinyi so spoločným kvalifikačným výkonom 2626.

Z našich klubových hráčov sa najďalej prebojoval Peter Sladký, ktorému k postupu do finále chýbalo iba trinásť bodov a obsadil celkové 7. miesto. V semifinále sa ešte prezentoval Miroslav Koník, ktorý skončil na 16. mieste. V kvalifikácii si zahrali Branislav Krajčovič (36. miesto), Marcel Hedl (38. miesto), Jia Hua Wang (41. miesto), Xénia Ivanová (46. miesto) a Ľubomír Korbaš (59. miesto).  Aj touto formou ďakujeme všetkým hráčom za účasť na turnaji a srdečne vás pozývame na ďalšie bowlingové podujatia organizované našim športovým klubom. (Braňo)