Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

European Bowling Tour 2010 # 6 Vytlač E-mail
22 marec 2010
ImageUlf Bolleby - víťaz turnajaEbonite International Luxembourg Open 2010. V poradí šiesty turnaj EBT sa v nedeľu skončil v luxemburskom meste Foetz. Miestne centrum X-treme Bowling je vybavené 20 dráhami s povrchmi DBA a hralo sa tu na 43 stopovom mazaní z dielne Kegel s názvom Sexy Curve to Moulin Rouge (určite si ho vyskúšame aj v BNC na niektorom z Prešporských Mazcov, už len pre ten názov). Kvalifikačné súboje o 44 postupových miesteniek sa odohrali v 13 rundách a spolu sa ich zúčastnilo 179 hráčov. Medzi nimi ale chýbala celá európska špička, najväčšou hviezdou tu tak bol víťaz prvých štyroch ročníkov EBT – Gery Verbruggen (BEL), ktorý to dal hneď v kvalifikácii všetkým najavo, vyhral ju so súčtom 1431, na postup bolo treba nahrať 1281, možnosť dostali ešte šiesti
EBONITE INTERNATIONAL LUXEMBOURG OPEN 2010

úspešní účastníci Desperada. V 1. finálovom kroku sa hralo na 6 hier od nuly a z 36 účastníkov najlepšie zahral Jens Nickel (GER), ktorý dosiahol najvyšší turnajový súčet – 1479 aj vďaka prvej Perfect Game na turnaji, spolu s ním postupovalo ďalej 18 hráčov. V 2. kroku sa k nim pridalo prvých 14 hráčov po kvalifikácii a všetci boli rozdelení podľa kľúča do vzájomných K.O. súbojov na súčet dvoch hier. Veľkým prekvapením bolo vypadnutie prvého nasadeného Gery Verbruggena s poslednou nasadenou Birgit Pöppler (GER) a tak sa do úlohy favorita dostal Švéd Ulf Bolleby. Ten prechádzal hladko všetkým ďalšími finálovými krokmi (hralo sa stále K.O. systémom) až sa dostal do finále, keď v semifinále porazil ďalšieho turnajového 300vkára Jorisa Nico (BEL), ten dosiahol Perfect Game vo 4. finálovom kroku. Druhým finalistom sa stal Mats Maggi (BEL) po vyradení Austa Karstena (GER). Vo finálovom súboji skúsený Ulf Bolleby nedal mladému Belgičanovi žiadnu šancu a po výhre 439:384 sa stal turnajovým víťazom so ziskom 4000€  a 50 bodov do EBT Rankingu. Najlepšie zo žien sa na 8. mieste umiestnila Marilyn Planchard (FRA), ktorá si tiež pripísala 50 bodov do ženského EBT Rankingu. Tam sa po tomto turnaji neudiali žiadne podstatné zmeny ani v ženskej ani v mužskej kategórii, z dôvodu ako som už písal na začiatku – top hráči tento turnaj v najnižšej kategórii Satelite jednoducho vypustili. Uvidíme ako to bude s ich účasťou na ďalšom turnaji – 4th Qubica/AMF Open 2010 v Ljubljani, ktorý sa začína 13. apríla. (Miro)