Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

BNC Follow Me 2010 - finále Vytlač E-mail
02 máj 2010
ImageBNC Folow Me 2010, Top 3.Turnajový finiš priniesol na posledný nedeľňajší deň rozuzlenie. Už ráno sa začala štvrťfinálová časť za účasti 32 hráčov. Ako sme už spomínali z kvalifikačných bojov postupoval z prvého miesta Radek Lanč s náhodom 1414 (priemer 236,00) a z posledného Marek Kečkéš s náhodom 1216 s handicapom (priemer 194,67). Pri neúčasti jedného zo štvrťfinalistov sa ku slovu dostal aj prítomný náhradník Marcel Hedl. Prvé nadstavbové kolo sa odohralo na štyri hry ku ktorým sa pripočítaval 50 % prenos. Ranné podmienky v herni naplno využil Bertalan Puskas, jeho štvrťfinálový súčet skončil pri čísle 1619. Z ďalšieho miesta postupoval do semifinálovej časti islandský zástupca Asgeir Thordarson s náhodom 1524. Najlepším zástupcom
VÝSLEDKY VÝSL. PODROBNE MAZANIE PROPOZÍCIE

slovenského bowlingu bol v tejto časti podujatia Michal Homola so súčtom 1512 na treťom mieste. Posledným postupujúcim sa stal Martin Slavkovský s náhodom 1428. Semifinále sa odohralo na tri hry od nuly za účasti šestnástky najúspešnejších štvrťfinalistov. Počiatočné hry niektorých hráčov neboli vôbec výrazne až postupne sme boli svedkami pekných výkonov. Najvyšší súčet nakoniec v tejto časti podujatia dosiahol Ľuboslav Jurinyi - 694. Posledným ôsmim finalistom sa stal Gergely Kapronczay s náhodom 599. Záverečná časť BNC Follow Me 2010 sa odohrala systémom Positon Round Robin. Aktérmi posledných ôsmich hier sa stali šiesti zástupcovia zo Slovenska, jeden maďarský hráč a islandský zástupca českej bowlingovej extraligy. Najvyššie bodové zisky zaznamenal v poslednej turnajovej časti práve Islanďan Asgeir Thordarson, ktorému sa podarilo nazbierať bodový zisk 1868. S rozdielom vyše osemdesiatich bodov si druhé miesto vybojoval Gergely Kapronczay. Cenné tretie miesto skončilo v rukách Michala Homolu a to určite aj vďaka dvom záverečným hrám.  Na ďalšom mieste skončil Martin Slavkovský, ktorému sa počas celého finálového maratónu darilo udržiavať si medailovú pozíciu, ale nakoniec to stačilo na štvrté miesto. Zástupcovia východného Slovenska skončili na ďalších pozíciach: Assem Masri 5. miesto,  juniori Ľuboslav Jurinyi 6. a Lukáš Andrássy 7. miesto. Záverečné ôsme miesto vo veľkom finále si uhral Janko Petras. Ďalšie ocenenia sa odniesli tiež  všetci účastníci semifinálovej časti.

Trofeje si preberali aj zástupcovia juniorského bowlingu. V kategórii do 15. rokov to bol Matej Jakabovič a Kristína Šramková. V kategórii do 18. rokov Ľuboslav Jurinyi. Ocenenie za najvyšší ženský výkon si prebrala Maria Toth za kvalifikačnú hru 231. Perfect Game skončil v rukách Lukáša Andrássyho a takisto ocenenie za najvyšší turnajový výkon a finančná prémia za Perfect Game. Samostatné finále odohrali aj neregistrovaní hráči. Na prvom mieste skončil Karel Bárta st. s náhodom na tri hry 530. O štyri kolky menej hodil Milan Motyka a ďalšie dve kolky chýbali na víťazstvo Františkovi Kolářovi.

Zatiaľ iba toľko v krátkosti o BNC Follow Me 2010. V priebehu ďalších dní prinesieme ešte jeden komentár k doposiaľ najväčšiemu podujatiu organizovanému v BNC Bratislava a snáď aj na Slovensku. Na záver chceme ešte raz poďakovať všetkým štartujúcim za ich účasť na podujatí a tešíme sa opäť niekedy v BNC Bratislava. (Braňo)

P.S.: Špeciálna cena - Škoda Fabia putuje do garáže Jána Remenára vo Voderadoch.

BNC Follow Me 2010: TOP 3.

BNC Follow Me 2010: ocenení hráči v juniorskej kategórii.

BNC Follow Me 2010: výherca špeciálnej ceny.