Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

European Bowling Tour 2010 # 8 Vytlač E-mail
17 máj 2010
ImageMika Koivuniemi7th Istanbul Bowling Open. V termíne 10. – 16. mája sa v tureckom Istanbule konal ďalší turnaj zo seriálu EBT, tento krát z kategórie Gold, čo znamená, že sa bojovalo o vyššie body a aj vyššie finančné ocenenia. V tunajšom bowlingovom stánku  Timeout Bowling Center je osadených 20 dráh s AMF povrchmi. Na nich bolo použité krátke 37 stopové mazanie s vrstvou cez 27 mL oleja na dráhu. Nízke ratio tohoto mazacieho modelu asi nikto nebral úplne vážne, čo sa dá usúdiť z dosahovaných výsledkov hráčov. Zo 156 zúčastnených hráčov až 36 dosiahlo súčet zo 6 hier cez 1400 a cez 1300 sa dostalo 60 hráčov. Už v kvalifikácii padlo 5 Perfect Games, v Desperade a vo finálových krokoch pribudli ďalšie 3 tristovky. Víťazom úvodnej časti sa stal Cassidy Schaub (USA) so súčtom 1591 (priemer 265,17) naopak poslednou postupujúcou bola Tina Hulsch (GER) so súčtom 1381 na 42. mieste, šancu dostali aj ďalší šiesti hráči z Desperada. Posledných 20 postupujúcich hráčov sa stretlo v 1. finálovom kroku na 4 hry od nuly a lepšia polovica sa dostala ďalej. Takýmto systémom sa hralo až do 6. finálového kroku – do semifinále, kde sa dostali iba štyria najlepší hráči z predchádzajúcich piatich krokov. Tu už sa hrali dva vzájomné zápasy na súčet dvoch hier. Z prvého súboja vyšiel víťazne Mika Koivuniemi (FIN), keď si poradil s Ninou Flack (SWE) 527:448. Druhý súboj obstarali dvaja menej známi hráči – Rebecka Larsen (SWE) vs Mykhaylo Kalika (UKR), úspešnejší bol ukrajinský hráč, zvíťazil v pomere 502:467. Pre mnohých neznámi Mykhaylo Kalika prišiel na turnaj výborne pripravený aj so svojim bratom – dvojičkou Oleksandrom,
7th Istanbul Bowling Open

ten skončil na 6. mieste. Mykhaylo síce vo finále podľahol osemnásobnému šampiónovi PBA Mika Koivuniemimu 424:548, ale aj tak sa stali mladíci z Odesy spoločne s bratom výrazným turnajovým prekvapením a odchádzali aj so slušným finančným balíkom. Ten najväčší balík – 10.000€ samozrejme zinkasoval víťaz Mika Koivuniemi, ktorý sa so ziskom 150 bodov prepracoval na 1. miesto EBT Rankingu, 2. miesto patrí Dominic Barrettovi, 3. miesto Osku Palermaaovi. Najlepšou ženou turnaja bola 20 ročná Rebecka Larsen Jr., ktorej zisk 150 bodov dopomohol ku skoku na celkové 3. miesto, druhá je Tina Hulsch a ženské poradie vedie Nina Flack. Ak si podrobne prezriete turnajové výsledky na oficiálnych stránkach 7th Istanbul Bowling Open, zistíte, že tu skutočne štartovala bowlingová elita, výborne im sekundovali bowlingoví mladíci a tomu zodpovedali aj čísla, ktoré produkovali. Myslím, že na niečo podobné sa tešia v dánskom Aalborgu, kde už o týždeň začína ďalší EBT turnaj a opäť z kategórie Gold. (Miro)