Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Majstrovstvá SR jednotlivcov 2009/2010 – juniori Vytlač E-mail
22 máj 2010
ImageOcenení hráči v kategórii junior do 18 rokov.Záverečnú časť vrcholnej slovenskej súťaže jednotlivcov rozbehli tento víkend juniori. Po Majstrovstvách regiónu jednotlivcov, ktoré sa uskutočnili v januári tohto roku sa tento a budúci víkend uskutočnia Majstrovstvá SR jednotlivcov mužov a žien a Majstrovstvá SR juniorov. Bratislavské BNC sa stalo dejiskom prvej majstrovskej súťaže - juniorskej. Z regionálnych kôl postupovali všetci účastníci juniorských kategórií, pričom sa ich reálne na štarte prezentovalo 28, čo bolo oproti minuloročným majstrovstvám, ktoré sa odohrali v Poprade o jedného hráča menej. Systém hry bol skoro totožný ako v sezóne 2008/2009, iba hráči boli rozdelení okrem vekových kategórií aj na kategóriu junior a juniorka. Každý štartujúci odohral na začiatku súťaže šesť úvodných hier,
PROPOZÍCIE KVALIFIKÁCIA JUNIOR 12 JUNIORKA 12
JUNIOR 15 JUNIORKA 15 JUNIOR 18 JUNIORKA 18

najlepšia štvorica hráčov z každej kategórie si to následne namierila priamo do finále. Odohralo sa rovnako ako v predchádzajúcej sezóne systémom Position Round Robin a chýbajúcich hráčov v niektorých kategóriách doplnili paceri. V kategórii juniori do 12 rokov sa prezentovali dvaja hráči a tak obaja sa stretli aj vo finále. Väčšie šťastie sa nakoniec naklonilo na stranu Nikolausa Solárika  a na druhom mieste skončil Filip Macák (obaja BK Žilina). V kategórii juniorky do 12 rokov sa prezentovala iba Kristína Šramková (BC Excenter Bratislava), ktorá sa stala aj majsterkou vo svojej kategórii. Kategória juniori do 15 rokov bola čo do počtu hráčov jedna z najviac obsadených. Prezentovalo sa tu 9 hráčov, pričom do finále postupoval z prvého miesta Marek Kečkéš (BC Excenter Bratislava)  a z posledného štvrtého Fábio Merkovský (BK Lineas Prešov). Pred poslednou finálovou Position hrou bol na čele zástupca zvolenského juniorského bowlingu. Minuloročný majster Michal Jakobei (BK Perfect Zvolen) svoje prvenstvo v súťaži nakoniec hravo obhájil a víťazným výkonom v poslednej hre nenechal nič na náhodu . Na ďalších miestach sa poradie trochu premiešalo, na druhom mieste skončil Matej Jakabovič (ŠK Galaxy bowling Trnava) a tretie miesto si vybojoval Fábio Merkovský (BK Lineas Prešov). V kategórii juniorky do 15 rokov štartovali dve hráčky. Na prvom mieste skončila Petra Stanková pred Petrou Seleckou (obe ŠK Galaxy bowling Trnava). Najobsadenejšou kategóriou boli juniori do 18 rokov. V úvode ich štartovalo celkovo dvanásť. Do finálovej časti postupoval z prvého miesta Lukáš Andrássy a z posledného štvrtého Ľuboslav Jurínyi  (obaja BK Citybowling Poprad). So značným bodovým náskokom si minuloročné prvenstvo obhájil Lukáš Andrássy. S rozdielom 64 bodov na druhom mieste skončil Ľuboslav Jurínyi. Ocenenie za tretie miesto si vybojoval Slavomír Raček (všetci BK Citybowling Poprad). V poslednej kategórii juniorky do 18 rokov štartovali opäť iba dve hráčky. Finálový súboj lepšie zvládla Lucia Kleinová (BK Citybowling Poprad). Na druhom mieste skončila Andrea Řezanková (ŠK Galaxy Banská Bystrica). Všetkým oceneným srdečne gratulujeme. Výsledkový servis sme prevzali zo stránky SBwZ. (Braňo)

Finalisti kategórie juniori do 12 rokov.
Finalistka kategórie juniorky do 12 rokov.