Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR - 2. turnaj
6.-7.9.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 90 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Bodovací Firo tour rebríček ČR a SR Vytlač E-mail
08 november 2005
ImageV nasledujúcich riadkoch vám chceme priblížiť jeden zaujímavý projekt časopisu "Bowling magazín" a informačného bowlingového webu "www.bowlingweb.cz".  
Čo ponúka bodovací rebríček a o čo sa vlastne hrá? Bodovací Firo tour rebríček ČR a SR existuje od 1. januára 2003. Rebríček je rozdelený do troch kategórii: muži, ženy a juniori. V každej kategórii sa určuje samostatné poradie, ale existuje aj spoločný rebríček. Poradie v príslušnej kategórii sa hodnotí mesačne, vyhlásením najlepšieho hráča danej kategórie. Uskutočňuje sa aj ročné vyhodnotenie, kde sa určí poradie desiatich najlepších hráčov. Špecialitou rebríčka je turnaj "Czech Masters Tournaments". Turnaj je vyvrcholením rebríčka v príslušnom kalendárnom roku, koná sa na začiatku januára. Je to trojdňové podujatie, ktoré sa skladá zo samostatných turnajov mužov, žien a juniorov. Turnaj je organizovaný iba pre hráčov, ktorý v rebríčku obsadili popredné pozície k 31.12. daného roka, konkrétne: prvých 82 mužov, 24 žien a 12 juniorov. Účastníkmi turnaja sú takisto aj jednotliví mesačný víťazi. Finále Turnaja Majstrov je vysielané  v TV na športovej stanici "Galaxy Sport". Turnaj sa hrá o veľmi zaujímavé ceny. V doterajšej histórii sa zatiaľ iba jednému slovenskému hráčovi podarilo uspieť v mesačnom vyhodnotení, bola ním Daša Pospíšilová (máj 2005).
Image Bodovací Firo tour rebríček - október 2005 


Ako sa vlastne zapojiť do bodovacieho rebríčka? Treba sa zúčastňovať turnajov, ktorých výsledky sa započítavajú do tohoto rebríčka. V Čechách sú to prakticky všetky organizované turnaje a na Slovensku je to Perfect Tour a od 2.kola pravdepodobne aj Milénium Tour. Počet získaných bodov závisí od počtu zúčastnených hráčov a od poradia na ktorom hráč v turnaji skončil. Do mesačného vyhodnotenia sa započítavajú iba tri turnaje, v ktorých hráč získal najviac bodov.
Prečo to tu vlastne všetko píšeme? Chceme priblížiť slovenskej hráčskej verejnosti tento podľa nás určite zaujímavý projekt. V prílohe prinášame úplne poradie slovenských hráčov, ktoré je rozdelené do príslušných kategórii. S výsledkami našich hráčov chceme prichádzať na náš web pravidelne, každý mesiac. Na pozíciách zabezpečujúcich účasť v záverečnom turnaji je zatiaľ 7 slovenských hráčov.
Na záver, priemerový rebríček je o výkonnosti, naproti tomu bodovací je o úspešnosti. Držíme palce všetkým hráčom, ktorý sa aj takýmto spôsobom zapájajú do bowlingového športu. Ďalšie informácie nájdete na www.bowlingweb.cz.                      
(info čerpané z "Bowling magazínu")
                                                


< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 2. turnaj
               6.-7.9.2024

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy