Image

Image

Magyar Old School Bowling Cup 2023 Vytlač E-mail
13 marec 2023
MastersV termíne 10.-12.3.2023 sa konal po 6. krát Magyar Old School 2023. Miesto konania Bowling FiveX v Székesfehérváry bolo na 3 dni miestom stretnutia pre 48 účastníkov tohto medzinárodného seniorského podujatia. Hralo sa na 42 stopovom mazaní s názvom Gateway Arch. Prvý hrací deň bola na programe súťaž jednotlivcov – Singles a najvyššie čísla sa zrodili v úvodnej kvalifikačnej runde a tak aj postupujúci do semifinále boli z tejto rundy. Pri neúčasti v centre postupujúceho Józsefa Martina a tiež ďalšieho v poradí Pavla Kečkéša, bolo nakoniec zloženie semifinále traja Rakúšania a jeden Maďar. Víťazom Singles sa stal napokon Franz Fürnssin. V sobotu nasledovala súťaž dvojíc – Doubles opäť s troma kvalifikačnými rundami. Výbornými výkonmi sa prezentoval Pavol Kečkéš (súčet 1285) a dotiahol svojho spoluhráča Dušana Osúcha do semifinále a to rovno z 1. miesta po kvalifikácii.
VÝSLEDKY

Zo 4. miesta postupovala ďalšia slovenská dvojica Peter Fekete a František Trnka a tak sa obe naše dvojice stretli proti sebe v semifinálovom zápase. Dvojica Kečkéš/Osúch porazila dvojicu Fekete/Trnka v pomere 335:304 a vo finále sa stretli s českou dvojicou Nejezchleba/Soušek. Tým podľahli v súboji o prvenstvo v pomere 392:423 a skončili druhí, tretí boli Fekete/Trnka. Sobota bola zakončená večerným posedením pri jedle, nápojoch  a tombole. Nedeľu rozbiehala kvalifikácia súťaže trojčlenných tímov – Teams, kde opäť zahral skvele Pavol Kečkéš a spolu s Petrom Feketem a Dušanom Osúchom postúpili do semifinále z 3. miesta ako jediný slovenský tím. V semifinále porazili maďarské trio Végh/Szöke/Havas v pomere 587:575, ale vo finále už neuspeli s ďalším maďarským tímom. O prvenstvo ich pripravila trojica Kapronczayné/Perczel/Skobrics po finálovom víťazstve v pomere 575:548. Naša trojica Fekete/Kečkéš/Osúch tak končí na druhom mieste, tretí skončili Česi Soušek/Surán/Lébrová. Všetky kvalifikačné výsledky sa hráčom prenášali do spoločnej tabuľky All Event a prvých 16 podľa poradia v All Event postupovalo do záverečného Masters. Víťazom All Event sa stal Pavol Kečkéš s priemerom 206,56 zo 16 hier, ako jediný sa dostal cez priemer 200. Hneď za ním na druhom mieste bol Peter Fekete a zo Slovákov postúpili do Masters ešte Vladimír Mrázik a Rudolf Witkowský. Víťazom Masters sa stal Peter Fekete pred druhým Stanislavom Nejezchlebom, tretí skončil Ondřej Surán a štvrtý napokon Pavol Kečkéš. Najvyšší mužský výkon podujatia dosiahol József Martin 279, najvyšší ženský výkon zahrala Mária Tóth 246. Ďalším medzinárodným podujatím zo seriálu Old School je Slovakia Old School Bowling Cup 2023 naplánovaný na termín 8.-10.6.2023 v BNC Bratislava. (Miro)

Image
Masters - 2.miesto Stanislav Nejezchleba, 1.miesto Peter Fekete, 3.miesto Ondřej Surán