Aktuality arrow Kronika arrow Prague Summer Cup 2006
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR - 2. turnaj
6.-7.9.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 105 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Prague Summer Cup 2006 Vytlač E-mail
03 november 2006
ImagePrvý augustový týždeň už po druhý krát patril pražskému prestížnemu turnaju, ktorý bol aj tento rok obsadený špičkovými hráčmi z celej Európy. Po minulom roku, keď som s nášho klubu štartoval sám, sa ku mne pridal aj Braňo a spolu sme v Prahe strávili dva letné dni aj s ubytovaním niekde na dvanástom poschodí jednej z pražských ubytovní hotelového typu.

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 169 hráčov z ôsmich krajín a medzi nimi opäť aj skupinka slovenských zástupcov. Turnajové propozície zabezpečovali tým lepším, postupujúcim hráčom odohrať slušný počet hier a nepostupujúci mali ešte poslednú šancu v desperáde. Po šiestich kvalifikačných hrách postupovalo priamo do semifinále osem hráčov, ďalších 42 hráčov a 6 najlepších z desperáda absolvovalo ešte štvrťfinále na šesť hier. Do tejto skupiny sa mi podarilo postúpiť s priemerom 207,17 aj spolu s ďalšími Slovákmi, Braňo svoje účinkovanie ukončil v kvalifikácii na celkovom 117. mieste s priemerom 174,67. Ešte v sobotu večer sa hralo spomínané štvrťfinále, ale postup z neho bol už nad moje sily a celkovo 46. miesto zanechalo vo mne nie celkom uspokojivý pocit. Do nedeľných semifinálových bojov postúpili dvaja Slováci – R.Pospíšil a R.Blažek ml., nám s Braňom ostalo kopu času na sledovanie štýlov hráčov a teda bolo sa na čo pozerať. Hlavne hrací štýl Mike Machniga z Nemecka bol úžasný a aj keď mu nepadali obrovské čísla, postup do finálovej osmičky si zabezpečil. V nedeľu sa k parádnym výkonom rozohral Jordi Roca Martinez nám dobre známi aj pod menom Chico, ktorý do finálového stepladeru postupoval z prvého miesta a čakal tak na svojho súpera v boji o prvenstvo. Vlastne súperku Janu Marešovú, ktorá v priamom súboji porazila aj prezidenta ČBA K.Vopičku, prekvapivého premožiteľa M.Machniga. Chico vo finále vyhral 2:1 a po piatom mieste na Slovakia Open 2006 to pre neho úspech ešte cennejší. Tretie miesto vybojoval domáci A.Nosek, zo Slovákov bol najvyššie R.Pospíšil na 12. mieste.               
Oproti minulému roku, keď aj postup z kvalifikácie bol nad moje sily, je isté, že sme viacerí Slováci prešli výraznou zmenou k lepšiemu a to hlavne vďaka získaným skúsenostiam z celoročného cestovania za turnajmi po mnohých centrách a teda vďaka skúsenostiam získaným z hrania na mnohých odlišných povrchoch a mazaniach. Nič iné mi nezostáva ako len skonštatovať, že to ešte stále ale na špičku nestačí a v našom intenzívnom cestovaní musíme pokračovať, napríklad aj na turnajoch EBT, ktorých je na túto sezónu naplánovaných okolo 20, takže je z čoho vyberať.
 
31.10.2006 Miro Koník

< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 2. turnaj
               6.-7.9.2024

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy