Aktuality arrow Kronika arrow Rybenor Czech Open 2005
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR - 2. turnaj
6.-7.9.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 92 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Rybenor Czech Open 2005 Vytlač E-mail
21 august 2005
ImageMinuloročný článok o Rybenor Czech Open 2004 som končil slovami, že o rok sme tu znovu a snáď ešte vo väčšej sile. Tento výrok sa nám podarilo naplniť z väčšej časti. Nového ročníka 2005 sme sa z nášho klubu zúčastnili zase my dvaja s Braňom. Braňo síce nezopakoval minuloročný dobrý výkon, trochu viac sa darilo mne, bolo to však snáď ešte ťažšie ako minulý rok.Image
Tento krát sa hralo v bowlingcentre Krásne Březno v Ústi nad Labem na 14 dráhach Via Bowling. Opäť tu chýbala klimatizácia, no napriek tomu dokázali mnohý hráči zahrať pekné výkony. Tradične sa zišla kopa skvelých hráčov z celej Európy a nechýbali nórske esa Hansen a Lund. Počas celého turnaja pripravil sponzor turnaja skvelé občerstvenie vo forme rybacích švédskych stolov, čo som hlavne ja plne privítal.
Turnaj sa hral systémom 6 hier kvalifikačných, postupujúcich 72 hráčov hralo ďalšie 4 hry, tie sa pripočítali a vytvorila sa 48 členná semifinálová skupina. Táto odohralo 8 hier od nuly.  Len osem hráčov s najvyšším súčtom sa prebojovalo do záverečného Roll-off finále. Braňovi sa napriek reentry nepodarilo postúpiť s kvalifikácie a s nie veľmi presvedčivým priemerom 155,33 obsadil 115. miesto. Mne sa darilo trochu viac a nakoniec som s odretými ušami postúpil až do semifinále. Tam už môj nevyrovnaný výkon nepostačoval na finálovú osmičku, ale musím dodať, že som za dva dni s chuti odohral 18 hier a nakoniec som bol celkom spokojný s 26. miestom. Najlepším Slovákom sa stal Radek Pospíšil na 19. mieste. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 129 hráčov. Favorizovaní Nóri skončili nakoniec na 7. a 8. mieste. Víťazom sa stal Karel Kutina, ktorý poslednou hrou 287 nielenže úplne zrušil svojho finálového súpera Kocha z Nemecka, ale vytvoril tak aj najväčší náhod turnaja. 
Strávili sme v Ústi takmer tri celé dni a dve noci. Spolu s Pospíšilovcami a Palom Galbom sme si vytvorili celkom dobrú atmosféru či už večer na izbe alebo priamo v herni.
Ja som si bol obzrieť aj neďaleký hrad Střekov a tak prinášam aj niekoľko nebowlingových záberov. Predpokladám, že Czech Open 2006 sa bude znovu konať v niektorej z Ústeckých herní a my sa sem zase radi vrátime aj keď to nie je zrovna za rohom. Za tú atmosféru a skúsenosti to vždy stojí.


12.8.2005 Miro Koník

Image
< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 2. turnaj
               6.-7.9.2024

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy