Aktuality arrow Kronika arrow Prague Summer Cup
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR - 2. turnaj
6.-7.9.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 101 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Prague Summer Cup Vytlač E-mail
21 august 2005
ImageAugust je na bowlingové akcie veľmi skúpy a tak som sa teda rozhodol vycestovať za ním do sveta. Vlastne tento turnaj bol súčasťou potuliek so Xeňou v Prahe a okolí. Vycestovali sme už vo štvrtok ráno aj keď mňa čakala prvá runda až v piatok večer.Počasie nebolo podľa našich predstáv a tak sme zamýšľanú cestu do Južných Čiech presmerovali rovno do Prahy. Popoludnie sme strávili v herni Vojkov na okraji Prahy, kde sme si s chuti zatrénovali.

Xeňa po prvý krát hodila ecxentrom nad 200 a zisťujeme, že na dráhach Brunswick sa cítime lepšie ako na AMF. Navečer sme sa už prechádzali v obci Karlštejn a po hrade nad obcou. Po neúspešnom hľadaní Veľkej Ameriky sme sa ubytovali a navečerali v neďalekom Beroune. Na rannej prechádzke za kávou sme si toto pekné mestečko trošku obzreli a vyrazili sme na prehliadku blízkej Koněpruskej jaskyne. Prehliadku spolu s nami absolvoval aj známy český herec O. Trojan so svojimi malými synmi. Pod jaskyňou sme sa chvíľku pri hľadaní skamenelín zahrali na geológov, ale dlho nás to nebavilo a vyrážame späť do Prahy. Diaľnica nás zaviedla rovno do herne na Zličíne a tak sme sa zastavili. Prague Summer Cup bol už v plnom prúde ale keďže do večera bolo ešte dosť času, odskočili sme si metrom do Strašnic so Xeňou zatrénovať. Medzitým Radek Pospíšil s Reném Blažekom skvele zahádzali a svojimi výkonmi si zabezpečili priamu účasť v semifinále.
O 21.00 som nastúpil na dráhy aj ja, ale „športové“ mazanie bolo znovu nad moje možnosti a dosiahnutý výkon ma posúval do ranného reentry. Spali sme u kamarátov z MLB na opačnom konci Prahy ale ani ranná oprava a ani tá ďalšia už nepriniesli zlepšenie a tak som obsadil konečné 81. miesto zo 181 štartujúcich. Z desiatich Slovákov sa do štvrťfinále podarilo prejsť ešte Petrovi Pargáčovi a Dáške Pospíšilovej ale jej výkon ju do semifinále neposunul. Semifinálové boje o finálovú osmičku sa už odohrávali bez mojej a Xeninej účasti, my sme už ťahali po diaľnici na Bratislavu. Z tojice René, Radek a Peter do finálovej osmičky nepostúpil ani jeden, skončili okolo dvadsiateho miesta. Prague Summer Cup 2005 teda nakoniec vyhral Thomas Gross z Rakúska nám všetkým dobre známy víťaz tohtoročného turnaja Slovakia Open.
Turnaj bol určite spestrením bowlingovej prestávky na Slovensku, znovu len potvrdil moje pocity, že cesta za hrou, ktorá mi bude prinášať iba radosť je ešte veľmi, veľmi dlhá a bude treba veľa vecí pomeniť, než sa človek dopracuje k niečomu podobnému ako tu predvádzali mnohí európsky hráči. Bol som teda účastníkom doteraz môjho najväčšieho turnaja a spolu so Xeňou sme prežili tri celkom zaujímavé dni s bowlingom v Prahe a okolí.

15.8.2005 Miro Koník

Image

< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 2. turnaj
               6.-7.9.2024

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy