Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
04 máj 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

SLOVAKIA OLD SCHOOL BOWLING CUP 2024
6.-8.6.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
MAZANIE-PATTERN
WEBSITE

BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024-10 ROKOV PBC
21.-23.6.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
RULES
MAZANIE-PATTERN

SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
18.-21.7.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN
WEBSITE

Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo
Streda - 15.5.2024
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

Prešporský Mazec 2023/2024 - 10. kolo
Streda - 22.5.2024
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

Prešporská Deviatka 2023/2024 - 9. kolo
Streda - 29.5.2024
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 308 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

22.European Youth Bowling Championships 2009 - Aktuálne Vytlač E-mail
08 apríl 2009
ImageVíťazi Masters - Mattias Jansson a Carmen Haandrikman.Nedeľa, 12. apríla 2009. Posledný hrací deň na EYC bol venovaný súťaži Masters, do ktorej postupovalo 24 najlepších z All Event v oboch kategóriách. Hralo sa tu systémom Play-off na dva víťazné zápasy a prvých osem hráčov z All Event postupovalo priamo do 2. kroku. Dievčatá absolvovali prvé dva kroky už v sobotu a z nich sa nepodarilo postúpiť napr. Diane Zavjalovej, Mariji Tkachenko alebo Darji Pajak. Naopak, ako nôž maslom prechádzala finálovými krokmi Holanďanka Carmen Haandrikman, ktorá porážala všetky súperky hladko 2:0 na zápasy a dostala sa tak až do finále, kde narazila na víťazku All Event domácu Elin Adolfsson, ale ani tá už nedokázala zabrániť rozbehnutej Carmen Haandrikman v ceste za titulom a zlatou medailou v súťaži Masters. Do prvého

kola chlapčenskej kategórie Masters sa prebojovali aj dvaja českí reprezentanti, ale ani Tomáš Bílek a ani Jan Čepelák nepodali také výkony, ktoré by postačovali na postup do ďalších bojov. Tu sa hlavne čakalo ako dopadne súboj dvoch ťažkých favoritov na titul – Mik Stampe vs. Arturs Levikins. Obaja postupovali priamo do 2. kroku ako nasadení č.1 a č.2. Nikto však nečakal také prekvapenie, aké sa udialo - Mik Stampe zahral hry 153, 179 a to pre neho znamenalo jasnú prehru so Švédom Johanom Helldén a stop v súťaži Masters. Arturs Levikins sa prepracoval až do finále a presne ako minulý rok, už akoby nemal síl zabojovať o víťazstvo a skončil druhý. Jeho premožiteľom a víťazom Masters sa stal opäť domáci hráč Mattias Jansson, ktorý tak získal už 13. medailu na EYC 2009 pre Švédsko, tento krát zlatú. Tým sa súťaženie na tomto podujatí definitívne uzavrelo, zhodnotenie našej výpravy by mal v blízkom čase priniesť jej vedúci a tréner v jednej osobe – Radek Pospíšil. Myslím, že tomuto človeku môžem aj za všetkých, ktorých juniorsky bowling na Slovensku zaujíma poďakovať za to, že opäť priviedol zástupcov našej krajiny na EYC, že ich po celý rok svedomito pripravoval a obetoval tomu množstvo osobného času, často aj na úkor vlastnej rodiny. Verím, že bude vo svojej práci aj naďalej pokračovať a znovu pripraví partiu na EYC 2010, ktorý sa uskutoční vo francúzskom meste Saint Maximin neďaleko Paríža už tradične vo veľkonočnom termíne. Všetkých sedem členov posádky vozidla VW Caravella sa zajtra z Malmo vracia po tej istej trase späť na Slovensko, kde by sa mali objaviť v utorok 14. apríla v ranných hodinách. Ešte dnes sa ale koná posledná rozlúčka so šampionátom a hlavne s kamarátmi z celej Európy na záverečnom bankete. Tak prajem super zábavu a v pondelok šťastnú cestu domov.

Ocenení v súťaži jednotlivcov.Sobota, 11. apríla 2009. Predposledný súťažný deň na EYC rozbiehali dievčatá svojou kvalifikáciou v súťaži jednotlivcov. Veronika nastupovala na dráhy tesne poobede, čo má vraj oveľa radšej ako ranné rundy a tak sme čakali ako sa to prejaví na jej hre, resp. na výsledkoch. Paradoxne ale v tejto súťaži dosiahla najnižší náhod 944 a s priemerom 157,3 skončila v jednotlivcoch na 68. mieste zo 76 účastníčok. Bolo to jej posledných 6 hier, ktoré sa zaratúvali do All Event a v tejto súťaži Nika končí na 63. mieste s celošampionátovým priemerom 166,4, na postup bolo treba zahrať priemer tesne po 193. Ako som už včera písal, chalani si oproti vlaňajšiemu ročníku EYC  slušne priemerovo polepšili, Veronike sa k jej vlaňajšiemu priemeru cez 177 nepodarilo ani priblížiť a tak sa nie veľmi radostne lúči s juniorskou reprezentáciou, nakoľko jej vek ju už od budúceho ročníka posúva medzi kadetov. Zlato zo súťaže All Eventzostáva doma vo Švédsku zásluhou víťazstva Elin Adolfsson.Ocenené v súťaži jednotlivkýň. Podvečer už prišli na rad boje o medaile v Singles – súťaži jednotlivcov. Prvé dievčenské semifinále obstarala víťazka kvalifikácie Švédka Joline Persson Planefors proti svojej krajanke Elin Adolfsson a víťazka All Event prišla o postup do finále nedorazom v 10. frame, čím prehrala 201:206. Finálovou súperkou Joline Persson Planefors sa stala Holanďanka Chantal Jacobs po výhre nad Ruskou Polinou Kosyakova v pomere 183:164. Vo finálovom zápase šnúrou strikou od 3. framu nedávala Švédka Holanďanke takmer žiadnu šancu a zaslúžene vyhrala 255:203.Ďalšie zlato pre domácich, mimochodom už tretie, teda vybojovala Joline Persson Planefors. Víťaz chlapčenskej kvalifikácie Singles Lotyš Arturs Levikins si v prvom semifinálovom zápase poľahky poradil s Fínom Perttu Jussila, keď zvíťazil s viac než 100 bodovým rozdielom 279:174. Jeho finálovým súperom sa stal víťaz All Event Mik Stampe po víťazstve nad domácim Johanom Helldén v pomere 203:189.   Vo finále proti sebe nastúpili dvaja dominantní jednotlivci na tomto EYC a na ich hre to bolo skutočne cítiť. Hrali skvele a nedá sa povedať, že by zvíťazil lepší z nich, ale skôr ten, čo mal o trochu viac šťastia. Tým bol Arturs Levikins, ktorý po víťazstve 266:254 získal pre Lotyšsko prvú zlatú medailu. Dnes sa ešte odohrali dva finálové kroky dievčenského Masters, ale vyhodnotenie celej tejto súťaže v oboch kategóriách prinesieme zajtra po jej skončení.

Elin Adolfsson, víťazka All Event.Víťaz All Event Mik Stampe.Piatok, 10. apríla 2009. Tento sviatočný deň patril na EYC v Malmo výhradne chlapcom, konkrétne ich súťaží jednotlivcov. Dnešná kvalifikácia sa odohrala v troch rundách a bolo to posledných šesť hier, ktoré sa rátali do All Event. V prvej runde sme mali zastúpenie Lubošom a Lukášom a s napätím sme očakávali, či sa niektorému z nich podarí prebojovať do súťaže Masters. Chalani sa zase nevyvarovali mnohým chybám na dorážkach, čo im v konečnom sumáre prinieslo najslabšie priemery zo všetkých blokov hier, ktoré tu odohrali. V súťaži jednotlivcov stačil Lubošov priemer 192,5 na 41. miesto a Lukášov 188,7 na 55. miesto. Marek hral v druhej runde a čo sa týka nedorazov, tak v ničom nezaostal za chalanmi a s priemerom 169,8 skončil na 93. mieste z celkovo 108 chlapcov súťažiacich v tejto disciplíne. Kvalifikáciu najlepšie zvládol  výborne hrajúci Lotyš Arturs Levikins s priemerom 230,5 pred celkovým víťazom All Event Mikom Stampe z Dánska, ktorý v tejto súťaži viedol od začiatku a vyhral ju s priemerom 226,9.  Na postup z All Event do súťaže Masters bolo treba zahrať priemer tesne nad 200 (posledný postupujúci je Čech Tomáš Bílek), to sa ani jednému z našich hráčov nepodariloa v tejto súťaži končia nasledovne: 35. Luboš –  196,9, 39. Lukáš – 195,3 a 96. Marek – 171 zo 108 hodnotených. Týmto sa predstavenie našich chlapcov na EYC končí a treba tu dodať, že oproti minuloročným umiestneniam, keď v All Event skončili niekde okolo 80. miesta si Luboš s Lukášom výrazne polepšili a už mali Masters takmer na dosah. Marek sa vôbec nestratil, na nováčika to bolo výborné a verím, že o rok sa všetci posunú zase ešte o kus vyššie. V sobotu odohrá svojich posledných 6 hier na EYC aj Veronika od 13.00 a po skončení tejto rundy bude súťaž jednotlivcov vrcholiť v semifinále a finále oboch kategórií.

Zlaté fínky.Štvrtok, 9. apríla 2009. Od skorého rána sa dnes dohrávala kvalifikácia súťaže tímov v oboch kategóriách a tak ako včera, tak aj dnes odohrali ako prvé svoju rundu dievčatá. Veronika síce začala peknou hrou, ale v konečnom súčte si opäť priemerovo trochu pohoršila a zostala na 58. mieste už s nedostihnuteľnou stratou -267. Do semifinále postupovali z prvého miesta domáce Švédky a stretli sa tu s Fínkami. Domáce hráčky udávali celý zápas tempo, ale ako sa to často v bowlingu stáva, Fínky v závere zápas otočili a postúpili do finále po tesnom víťazstve 766:760. Oveľa jasnejšie, aj keď prekvapivo sa do finále dostali Izraelské hráčky, keď zdolali Angličanky 812:741. Približne o 21.40 sa začalo hodinové finále a až do ôsmeho framu to bolo veľmi vyrovnané, nakoniec sa veľké prekvapenie nekonalo a zlato získali Fínky v zložení: Roosa Lundén, Salla Mäkelä, Sanna Pasanen, Jenni Styrman po výhre nad Izraelčankami 790:759. Dnes oveľa viac nabudení chalani nastúpili na odohranie svojich troch hier na pravé poludnie a bolo to na ich výsledkoch hneď poznať. Hlavne Lukáš stiahol stratu na postup v All Event na -35 a je už tesne za Lubošom na 32. mieste. Ten stráca -28 a tak majú obaja pred zajtrajšou súťažou jednotlivcov stále obrovskú šancu dostať sa do hry aj v Masters,Víťazný tím Grécka. kde postupuje najlepších 24 z All Events. Marek klesol o jednu priečku na 99. miesto so stratou -359 a už teraz vie, že zajtra sa so súťažením na EYC 2009 definitívne rozlúči sadou šiestich hier v disciplíne jednotlivcov. V kvalifikácii jasne dominujúci Dáni si dosť prekvapivo v semifinále neporadili s Grékmi, keď prehrali 825:865. Podobným výsledkom sa skončilo aj druhé semifinále, kde domáci Švédi hlavne zásluhou dobre hrajúceho Kim Bollebyho vyhrali nad Lotyšmi 862:825. Finále sa hralo súčasne s tým dievčenským a prekvapenie sa začalo rodiť v siedmom frame, keď sa asi prebral z letargie obojručný Thomas Sellas ,  Gréci prevzali iniciatívu a v zložení: Evangelos Krizinis, Thomas Sellas, Georgios Stefanidis, Antonios Zafras získali zlato po senzačnej výhre nad domácimi Švédmi 800:775. Zajtra, na Veľký piatok odohrajú všetci chlapci celú kvalifikáciu v súťaži jednotlivcov (dievčatá čaká voľný deň) a my tu pevne veríme, že tento piatok bude „veľký“ najmä pre Luboša a Lukáša, ktorí nastúpia na svojich 6 existenčných hier ráno o 9.00. Držíme palce!

Image
Slovenskí hráči v tímoch.

Tím dievčat z Fínska.Streda, 8. apríla 2009. Dnes sa rozohrala kvalifikácia v súťaži tímov a to v oboch kategóriách. Prvé odohrali svoje 3 hry dievčatá, medzi nimi aj Veronika nesúťažne s trojicou Lotyšiek, z ktorých najmä dvojica Diana Zavjalova a Marija Tkacenko sú hráčky extra triedy, veď ak si spomínate, tak na minuloročnom EYC získali zlato v súťaži dvojíc a utvorili niekoľko rekordov. Dnes hrali obe tiež pekne a podporili aj Niku, tá napriek tomu zahrala slabšie ako v utorok a po polovici všetkých kvalifikačných hier je na 58. mieste so stratou -185. Spolu sa na EYC predstavilo 76 dievčat a v najlepšom svetle sa zatiaľ ukazuje Izraelčanka Liat Vizenfeld  s priemerom cez 217. V chlapčenskej kategórii sa dnes predstavila aj naša trojica zástupcov doplnená o mladého debutanta z Moldavska. Súťaž tímov je z viacerých dôvodov (veľa hráčov na podávači, dlhé čakanie medzi frejmami, ťažké udržanie koncentrácie, atď) najťažšou disciplínou na každých majstrovstvách. Napriek tomu,že naši chlapci nemali až takú motiváciu ako ostatní v súťažných tímoch, uvedomovali si, že sa hraje aj o postup v All Event a po slabšom úvode sa parádne rozbehli. Po polovici kvalifikačných hier do All Event je Luboš na 33. mieste so stratou -16, Lukáš 40. miesto a strata -61 a Marek na 98. mieste a strata -293 je už pre neho nedostihnuteľná. Ale Luboš a Lukáš majú určite ešte na to, aby sa prepracovali medzi 24 najlepších. Zo 108 mladíkov zatiaľ najviac vyčnieva dánsky talent Mik Stampe s priemer cez 230. Zajtra sa od skorého rána dokončujú kvalifikačné boje tímov a vyvrcholením večera bude semifinále a finále v oboch kategóriách.

Víťazná dvojica zo Švédska.Utorok, 7. apríla 2009. Celý tento deň bol na EYC venovaný súťaži dvojíc, jeho prvá polovica dvom kvalifikačným rundám dievčat. V tej prvej sa predstavila aj Veronika, keď hrala nesúťažne vo dvojici s hráčkou Litvy. Nika hrala pekne, chýbalo viacej šťastia aby padali striky a dosiahla vyšší priemer. Momentálne je po jednej disciplíne na 50. mieste v All Event so stratou 96 na postup. Postup do semifinále si v kategórii dievčat vybojovali obe švédske dvojice, mladé Izraelčanky a o štvrtom mieste nakoniec rozhodla jediná kolka, keď sa šťastie priklonilo na stranu poľskej dvojice a nešťastné museli byť Nemky. V prvom semifinálovom zápase už Poľky také šťastie nemali a prehrali s prvým švédskym párom v pomere 376:462.

Víťazná anglická dvojica.
Druhý švédsky pár nestačil na Izraelčanky (372:409) a tak sa čisto domáce finále nakoniec nekonalo. Ale zlato Švédky predsa získali, keď dvojica  - Elin Adolfsson, Isabell Hultin mala jednoznačne navrch nad izraelskou - Mor Dayan, Liat Vizenfeld a zvíťazila v pomere 474:400. Prví chlapčenskí semifinálový zápas vyhrali veľmi tesným pomerom 406:404 Nemci nad Dánmi a do finále k nim pribudli Angličania po víťazstve 438:403 nad domácimi Švédmi. Vo finále sa hralo vysoko a ešte vyššie ako Nemci - Marcel Obst, Steven Wiersema zahrala anglická dvojica - Matthew Blythe, Steven Miller, zvíťazila v pomere 462:434 a získali prvé zlato pre Anglicko. Prvé dve sady medailí sú teda rozdané a od stredy sa začínajú súťaže v tímoch, kde všetci naši hráči hrajú nesúťažne, ale výsledky sa im rátajú do All Event, tak im držme palce, nech sa tam čo najskôr prepracujú.  

 

ImagePondelok, 6. apríla 2009. Po dvoch dňoch udomácňovania sa, tréningoch a otváracom ceremoniáli sa začalo dnes už súťažiť. Ako prví dostali slovo chlapci a to konkrétne ich kvalifikačné boje v súťaži dvojíc. Ráno nastúpil Marek, hral nesúťažne vo dvojici s Kataláncom a ako nováčik na EYC si počínal veľmi dobre, momentálne je s priemerom 175 na 93. mieste (zo 108 hráčov) a je predpoklad, že pôjde vyššie. V tretej runde nastúpili už súťažne Luboš s Lukášom, od ktorých sme očakávali oveľa viac. Chalani ukázali, že po roku trénovania a intenzívneho hrania pod odborným dohľadom bowlingovo povyrástli. Aj keď si určite tajne želali postúpiť do semifinálovej štvorky, nakoniec sa im to nepodarilo a po dosiahnutom súčte 2423 (priemer 201,9) končia v súťaži na skvelom 12. mieste (štartovalo 52 dvojíc). Do zajtrajších bojov o medaile postúpili zástupcovia Dánska, Anglicka, Švédska a Nemecka. Ešte pred tým ale odohrajú kvalifikáciu aj dievčatá a medzi nimi aj Veronika od 9.00 začína na dráhe 6 nesúťažne  so spoluhráčkou z Litvy. Luboš a Lukáš si dnešnými výkonmi vytvorili sľubnú pozíciu v kategórii All Event, kde je Lukáš na 26. mieste so stratou 6 na postup a Luboš je so stratou 25 na 30. mieste. Zajtra majú teda naši chalani voľno a tak sa môžeme plne sústrediť na výkon Veroniky...držíme palce.

Baltiska Bowlinghalen. Streda 1. apríla 2009. Ďalšia severská krajina – Švédsko, presnejšie jej južný prístav Malmo sa na 10 dní (4.-13. apríla) stane hlavným mestom európskeho juniorského bowlingu. Hrať sa bude v 22 dráhovej herni Baltiska Bowlinghalen kompletne vybavenej technológiou Brunswick. Dĺžka mazania bola stanovená na 39 stôp, všetky ostatné náležitosti okolo neho budú predstavené na mítingu manažérov tímov. Spolu by sa mali šampionátu zúčastniť výpravy z 30 krajín Európy, čo by bolo o jednu viac ako minulý rok v Helsinkách. Reprezentačný tréner juniorov na Slovensku – Radek Pospíšil vybral na toto podujatie troch minuloročných účastníkov: Veronika Pospíšilová, Lukáš Andrássy, Ľuboslav Juríniy a už odrasteného Tomáša Benka nahradí nováčik Marek Kečkéš. Ďalším do partie je Dušan Hojnoš, ktorý bude okrem úlohy vodiča nápomocný aj pri ďalších organizačných úlohách a tlmočení. Výpravu na poslednú chvíľu doplnila aj Daša Pospíšilová a tá by sa mala postarať okrem bezpečnostnej, zdravotnej a stravovacej starostlivosti aj o pravidelný a aktuálny prísun informácií z tamojšieho press centra na Slovensko, čo mňa osobne veľmi teší, pretože vám tu nebudem aj z dôvodu množstva pracovných povinností schopný prinášať toľko čerstvých informácií ako vlani. Podľa posledných vyjadrení Radka Pospíšila sú naši juniori vo veľmi dobrej forme, poctivo sa celý rok na svoj vrchol sezóny pripravovali a ako sami hovoria, sú pripravení zabojovať o vyššie priečky a to hlavne Luboš s Lukášom v súťaži dvojíc. Naša sedemčlenná výprava teda štartuje 2. apríla nabalená v dodávke VW Caravella po trase: Poprad, Zvolen, Bratislava, Praha, Drážďany, Berlín, Rostock, kde by sa mali 3. apríla nalodiť na trajekt a po 6 hodinovej plavbe už budú kúsoček od dejiska EYC 2009. Ubytovanie je zabezpečené v hoteli Ibis, ktorý je od centra vzdialený iba 300 metrov. Neoficiálny tréning majú naši hráči zabezpečený na sobotu 4. apríla, v nedeľu sú už na programe tréningy oficiálne a od pondelka sa začína naostro, ako prvé prídu na rad súťaže dvojíc chlapcov. Držte teda našim mladým nádejam palce, nezabudnite ich povzbudiť aj prostredníctvom komentárov na našej stránke, určite im to vždy padne vhod a urobí radosť. Všetky dôležité informácie ako program, výsledky, online scoring, ba dokonca web TV nájdete na oficiálnej stránke EYC 2009. (Miro)

< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
PREŠPORSKÝ ELIMINÁTOR 2023/2024
 STREDA - 15.5.2024
PREŠPORSKÝ MAZEC 2023/2024 
 STREDA - 22.5.2024
PREŠPORSKÁ DEVIATKA 2023/2024
 STREDA - 29.5.2024
SLOVAKIA OLD SCHOOL BOWLING CUP 2024
               6.-8.6.2024
BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 10 ROKOV PBC
           21.-23.6.2024
SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
           18.-21.7.2024

 Image
       BNC 2023/2024
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2023/2024

Odkazy