Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Milénium Tour 2008/2009, 8.kolo Vytlač E-mail
12 apríl 2009
ImageOcenení hráči.Ani počas veľkonočných sviatkov sa niektorí hráči nezaobišli bez bowlingu. V novozámockej herni BC 300 sa uskutočnilo predposledné ôsme kolo turnajovej série Milénum Tour 2008/2009. Celkovo sa odohrali tri kvalifikačné rundy za účasti 31 hráčov zo Slovenska a Maďarska. Vynikajúco si v úvode zahral Ondrej Šeben, ktorému sa podarilo okrem osobného rekordu zdolať aj všetkých ostatných hráčov, keď dosiahol náhod na šesť hier 1363 s handicapom (priemer na hru 220,20). Ondrejove veľmi vyrovnané kvalifikačné výkony – 213, 231, 193, 200 a 218 boli ozdobené výbornou hrou – 266. Priamu účasť vo finálovej časti si okrem Ondreja zabezpečilo ďalších jedenásť hráčov, tým posledným mal byť Gejza Jóba s náhodom 1186 (priemer 197,70). Pri neúčasti jedného z favoritov si však ďalšie štyri hry zahral aj Marcel Hedl, ktorý skončil na 13. mieste s náhodom 1175. Pre zvyšných štyroch hráčov sa otvorila ďalšia možnosť účinkovania na turnaji prostredníctvom Desperada.
Image KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE PROPOZÍCIE

Tým prvým postupujúcim bol Gábor Ficze s výkonom 203 a posledným finalistom sa stal Peter Feranec s výkonom 171. Samotná finálová časť sa odohrala na štyri hry ku ktorým sa pripočítaval percentuálny prenos z úvodnej časti. Karty sa opäť zamiešali a prvenstvo si nakoniec z ôsmeho kola Milénium Tour odniesol Roman Košík s finálovými hrami 224, 201, 226 a 257 a celkovým finálovým súčtom 1303. Na druhom mieste skončil Michal Homola s náhodom 1262 a tretie miesto si vybojoval Dénes Domonkos s náhodom 1203 s handicapom. Okrem ocenení za popredné umiestnenia si z Nových Zámkov odniesla Timea Simon ocenenie za najvyšší ženský výkon (220) a Roman Košík za celkový najvyšší výkon  - 268, ktorý dosiahol ešte v kvalifikačnej časti. Z našich klubových hráčov sa do záverečnej časti prebojoval iba Marcel Hedl za prispenia jedného z organizátorov. Marcel obsadil nakoniec celkové 14. miesto. Miroslav Koník skončil na 18. a Branislav Krajčovič na 22. mieste. Posledné kolo turnajovej série sa uskutoční 10. mája a finálový Masters je naplánovaný na 14. júna 2009. V prílohe prinášame kompletný výsledkový servis, ktorý bude čoskoro doplnený o bodové zisky  jednotlivých účastníkov podujatia. (Braňo)

Ocenení hráči: Michal Homola, Roman Košík a Dénes Domonkos.

Najvyššie výkony: Roman Košík a Timea Simon.