Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Prague Bowling Cup 2008/2009, 8. kolo Vytlač E-mail
05 apríl 2009
ImageOcenení hráči.Už po ôsmy krát sa v tejto sezóne konal jeden z najväčších turnajov v Českej republike – Prague Bowling Cup 2008/2009. Ako býva zvykom na každom kole je použitý iný mazací model, predchádzajúci víkend si hráči mohli vyskúšať krátke mazanie. Celkovo sa v siedmich kvalifikačných rundách predstavilo 98 hráčov a opäť nechýbali ani štartujúci zo Slovenska. Jednotlivé výsledky účastníkov sa pohybovali v dosť veľkej škále, nakoniec sa postupová hranica ustálila pri náhode 1239 (priemer 206,50). Medzi úspešných semifinalistov sa zaradil aj Michal Homola s náhodom 1338 (priemer 223,00), ktorý skončil po úvodnej časti na 7. mieste. Víťazom kvalifikácie sa stal Rostislav Kala s náhodom

1429 (priemer 238,20). V úvodnej časti mohli účastníci obdivovať aj najvyšší výkon podujatia, ktorý dosiahol Jan Ružek – Perfect game. Cez Desperado sa do nadstavbovej časti dostali ďalší štyria hráči. Tým prvým bol Roman Vrána s výkonom 267 a posledným Karel Vopička 216. Prvým nepostupujúcim bol náš klubový hráč Miroslav Koník s hrou 210. Semifinálová časť sa odohrala  na tri hry od nuly a najlepšia pätica hráčov sa mohla tešiť na finálové hry Roll-off. Michalovi sa už tak nedarilo ako v úvodnej časti, keď najmä jeho druhá semifinálová hra mu predurčila nepostupové trináste miesto. Vo veľkom finále sa stretli teda iba domáci hráči. Z prvého finálového kroku postupovala víťazne Dana Hanušová s výkonom 220. V druhej hre dosiahla opäť vysoký výkon 226, ale stačilo tu iba na celkové tretie miesto a ocenenie za najlepšiu ženu podujatia. O celkovom víťazovi sa vďaka rovnakým hrám (259:259) rozhodlo až v dodatočnom súboji na 9. a 10. frame. Víťazne ho zahral  Rostislav Kala a vybojoval si tak prvenstvo v ôsmom kole turnajovej série. Na druhom mieste skončil Michal Včeliš. Ďalší slovenskí zástupcovia skončili na: Ondrej Šeben 32. mieste, Milan Čepregi 57., Branislav Krajčovič 61., Miroslav Koník 84 a Ildigo Čepregiová 89. miesto. Predposledné kolo Prague Bowling Cup-u, ktoré sa bude hrať na dlhom mazaní sa uskutoční 2. mája opäť na pražskom Zličíne. Podrobný výsledkový servis nájdete na stránke usporiadateľa. (Braňo)

Ocenení hráči: Michal Včeliš, Rostislav Kala a Dana Hanušová.