Prešporský Eliminátor 2023/2024-10. kolo
Streda - 5.6.2024
MAZANIE

Istropolis Expres 2008/2009, 3. kolo Vytlač E-mail
05 apríl 2009
ImageOcenení hráči.Predposledné kolo Istropolis Expresu sa uskutočnilo túto nedeľu v Bratislave. Podujatie sa v závere druhého roku svojej existencie presunulo natrvalo do nového bowlingového stánku – PONTEO, Bowling Club, Rusovce. V dvoch kvalifikačných rundách sa predstavilo celkovo 27 hráčov, pričom snahou každého z nich bolo kvalifikovať sa do finálovej časti. Úvodných šesť hier najlepšie zahral Miroslav Koník a s náhodom na šesť hier 1225 (priemer na hru 204,17) postupoval do záverečnej časti z prvej pozície. Spolu s Mirom sa na finálové hry mohlo tešiť ďalších osem hráčov, tým posledným bol Ladislav Šajgalík s náhodom 1096 (priemer na hru 182,67. Pre ďalších troch sa vidina minimálne jednej finálovej hry otvorila vďaka najvyššiemu kvalifikačnému výkonu. Prvým bol Ivan Bezák s hrou – 222, ďalším Pavol Kečkéš s výkonom 214 a posledným sa vďaka neprítomnosti
ISTROPOLIS EXPRES, 3.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Ľuboša Korbaša stal Tomáš Murín s výkonom 201. Tomáš ponúknutú šancu zahrať si finále naplno využil a skončil nakoniec až v záverečnej finálovej hre, v ktorej sa rozhodovalo o poradí na prvých troch miestach. Celkovo prebehli štyri finálové kroky, pričom po každej časti vypadávala z hry trojica hráčov s najhorším výkonom. V samotnom závere sa stretli Ladislav Bitto, Marcel Hedl a Tomáš Murín. Tomáš už nehral ako v predchádzajúcich častiach turnaja a nakoniec s výkonom 137 skončil na celkovom peknom treťom mieste. Veľký boj sa strhol medzi Marcelom a Lacom. K úspešnejšiemu záveru ho nakoniec priviedol Laco, ktorý sa vďaka záverečnej hre – 238 stal ďalším víťazom turnajovej série Istropolis Expres 2008/2009. Na druhom mieste skončil so záverečným výkonom 224 Marcel Hedl. Ocenenie za najvyšší výkon si odniesol Ladislav Šajgalík za kvalifikačnú hru - 254 a najlepšou ženou podujatia sa stala Petra Pankuchová, ktorá skončila na 13. mieste. Z našich klubových hráčov skončil Miroslav Koník na celkovom ôsmom mieste, Peter Sladký na 10., Branislav Krajčovič na 14., Ľubo Korbaš na 15. a Xénia Ivanová na 20. mieste. Posledné kolo série je naplánované na začiatok júna, o spustení turnajovej obsadzovačky vás budeme včas informovať. (Braňo)

Ocenení hráči: Marcel Hedl, Ladislav Bitto a Tomáš Murín.

Najlepšia žena: Petra Pankuchová.
Najvyšší výkon: Ladislav Šajgalík.