Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Summer Cup 2009 Vytlač E-mail
06 august 2009
ImageOcenení hráči.Jedno z posledných letných podujatí Summer Cup 2009 sa uskutočnil počas predchádzajúceho víkendu v herni BC 300 Nové Zámky. V ôsmych úvodných častiach sa predstavilo celkovo 57 hráčov zo Slovenska, Maďarska a Slovinska. Šesť kvalifikačných hier rozhodlo o poradí v akom nastupovali hráči do štvrťfinálovej časti. Najúspešnejším kvalifikantom sa stal Ľuboslav Jurínyi s náhodom 1382 (priemer na hru 230,30). Posledným postupujúcim bol Ondrej Šeben s náhodom 1161 (priemer 193,50). Štvrťfinálovú skupinu hráčov doplnili traja najlepší z prvej, tretej a piatej rundy, z nepostupujúcich priamo podľa poradia. Súčet štvrťfinálových hier a kvalifikačných výkonov rozhodol o poradí po prvom finálovom kroku. Prvú pozíciu si neotrasene udržal opäť Ľuboslav Jurínyi, ktorý dosiahol spoločný náhod 2269. Medzi najlepšiu šestnástku hráčov sa prebojovali aj niektorí účastníci z nižších pozícií, pričom posledným semifinalistom sa stal
KVALIFIKÁCIA ŠTVRŤFINÁLE SEMIFINÁLE FINÁLE PROPOZÍCIE

János Farkas s náhodom 2052. Semifinálová časť sa odohrala opäť na štyri hry, ktoré sa pripočítavali k všetkých doterajším výkonom. Už tradične aj po tejto časti podujatia skončil na priebežnom prvom mieste Ľuboslav Jurínyi. Jeho súčet získaných bodov skončil pri čísle 3075. Posledným ôsmym finalistom piateho ročníka Summer Cup-u sa stala Luminata Bucin s náhodom 3018 s handicapom. Záverečný tretí finálový krok sa odohral systémom Position Round Robin. Každá hra rozhodovala o konečnom súčte získaných bodov, ktoré určili konečné umiestnenie jednotlivých hráčov. Aj v záverečnej časti sme mohli vidieť napätú atmosféru výborné výkony ale aj trochu sklamania. Finálový záver najlepšie zvládol domáci protagonista slovenského bowlingu Ladislav Frunyo. Súčet finálových hier spolu s bodmi získanými za jednotlivé víťazstvá a za výkony nad 200 rozhodli o celkovom súčte 2086 bodov a o turnajovom prvenstve. Druhé miesto si vybojoval víťaz všetkých predchádzajúcich turnajových častí Ľuboslav Jurínyi so súčtom 2042. Na treťom mieste skončil Lukáš Andrássy so ziskom 1866 bodov. Najlepšou ženou podujatia sa stala Luminata Bucin, ktorá vo finálovej časti obsadila piate miesto. Ocenenie za najvyšší výkon si z Nových Zámkov odniesol Martin Slavkovský za svoj kvalifikačný výkon – 287. Veľmi pekným bodom programu bolo aj odovzdanie vecného daru majstrovi Európy z posledného European Senior Bowling Championships 2009 – Jánovi Debnárovi. Z našich klubových hráčov sa najlepšie umiestnil Marcel Hedl, ktorý skončil na celkovom 14. Mieste, Miroslav Koník na 16. A Branislav Krajovič na 31. Mieste. (Braňo)

Ocenení hráči: Ľuboslav Jurínyi, Ladislav Frunyo a Lukáš Andrássy.

Najvyšší výkon: Luminata Bucin a Martin Slavkovský.