Prešporský Eliminátor 2023/2024 - 9. kolo

Streda - 29.5.2024
MAZANIE

Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach 2016/2017 Vytlač E-mail
22 január 2017
ImageJán Debnár a Ondrej Šovčík - 1. miestoTretí ročník Seniorských majstrovstiev SR vo dvojiciach 2016/2017 sa uskutočnil v sobotu 21. januára v Petržalskom bowlingovom centre. V troch kvalifikačných častiach sa predstavilo celkovo 19 seniorských dvojíc zo všetkých kútov Slovenska. Počas celej majstrovskej súťaže sa hralo na mazaní Dream Sweeter Dreams, ktoré prinieslo hneď od úvodných hier veľmi zaujímavé výsledky. Siedmi hráči dosiahli v tejto časti podujatia priemer na hru vyšší ako 200. Najväčším bonbónikom bola tretia hra Františka Trnku, ktorý atakoval Perfect Game, jeho kvalifikačná hra skončila nakoniec pri čísle 299. Najúspešnejšou dvojicou základnej časti boli nakoniec Zoričák R./Zoričák A. so spoločným súčtom 2574 a priemerom na hru 211,50. Do prvej štvorice, ktorá postupovala priamo do semifinálovej časti
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

sa dostali  ešte Viskupič/Trnka s náhodom 2455, Debnár/Šovčík s výsledkom 2451 a zo štvrtého miesta Martinkovič/Melkner s konečným číslom 2444. Do nadstavbových častí postupovalo prvých dvanásť dvojíc z kvalifikačnej časti, poslednými postupujúcimi boli Magula/Graus  s náhodom 2246 a spoločným priemerom 187,17 na hru. Štvrťfinálová časť sa odohrala systémom K.O. zápasov s 30 % prenosom bodov zo základnej časti, kde proti sebe nastúpili dvojice 5. proti 12., 6. proti 11. atď. Víťazne z týchto súbojov vyšli Magula/Graus, Kečkéš/Jurínyi, Švárny/Osúch a Špindor/Kuziel.  V semifinálovej časti doplnili najlepšiu štvoricu dvojíc z kvalifikácie. Systém hry bol rovnaký ako vo štvrťfinále, akurát dvojice si už neprenášali žiadne bodové zvýhodnenie. Do záverečného finále, kde sa už hralo o konečné umiestnenie sa dostali nakoniec zoskupenia Zoričák R./Zoričák A., Špindor/Kuziel, Martinkovič/Melkner a Debnár/Šovčík. Práve posledná dvojica zviedla asi najzaujímavejší semifinálový súboj, keď výsledok skončil v pomere 844:843 so súpermi Kečkéš/Jurínyi.

Večerné finále prinieslo už konečné medailové rozuzlenie. Hralo sa na súčet dvoch hier s priznaním vekových handicapov a súčet jednotlivých výkonov hráčov rozhodol o umiestnení jednotlivých dvojíc na majstrovskej súťaži. Víťazom tretieho ročníka Seniorských majstrovstiev SR vo dvojiciach 2016/2017 sa stali Ján Debnár a Ondrej Šovčík s finálovým výsledkom 913. Na druhom mieste skončila dvojica Rudolf Zoričák a Anton Zoričák so súčtom 899. Tretie miesto si vybojovali hráči Peter Martinkovič a Peter Melkner s náhodom 806. Ocenenie za štvrté miesto si z PBC Bratislava odniesli hráči Viktor Špindor a František Kuziel, ktorí nazbierali vo finálových hrách 676 bodov.

Všetkým oceneným ešte raz srdečne blahoželáme, takisto všetkým štartujúcim ďakujeme za ich účasť na podujatí. A aj touto cestou sa chceme poďakovať bowlingovému centru za kvalitne vytvorené športové podmienky.

Najbližšie seniorské podujatie sa uskutoční 18. februára, kedy sa uskutočnia štvrté kolá Seniorskej bowlingovej ligy. Družstvá zo skupiny Západ sa stretnú v Strike bowling centrum Trnava a družstvá zo skupiny východ v bowlingovom centre Citybowling Poprad. (BK)

Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach - finalisti
Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach - 1. miesto Ján Debnár a Ondrej Šovčík
Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach - 2. miesto Rudolf Zoričák a Anton Zoričák
Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach - 3. miesto Peter Melkner a Peter Martinkovič
Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach - 4. miesto František Kuziel a Viktor Špindor