Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR - 2. turnaj
6.-7.9.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 84 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Európsky pohár jednotlivcov
Aktuality
03 september 2005
Image6.septembra sa v nemeckom Böblingene začína Európsky pohár jednotlivcov mužov a žien pre rok 2005. Slovenský bowlingový zväz vysiela na tento turnaj, kde je možné vidieť hru majstrov takmer všetkých európskych krajín, dvoch zástupcov: Luciu Kuciakovú a Mareka Husára, teda víťazov MSRJ. Do mestečka neďaleko Stuttgartu vyrážajú naši zástupcovia už v pondelok a my všetci v Mr.Split im budeme držať palce. Prajeme im pevné nervy a hlavne nech sú oni sami so sebou pri návrate domov čo najspokojnejší. Ako sa bude dariť našim zástupcom môžete sledovať na oficiálnej stránke Európskeho pohára http://eci2005.dbu-bowling.de
Pred začiatkom novej sezóny
Aktuality
25 august 2005
Členovia II.ligového družstva Na záver tohoto mesiaca sa konala členská schôdza nášho bowlingového klubu. Tak ako pred začiatkom minuloročnej sezóny sme si aj teraz v našom klube stanovili ciele, ktoré sa budeme snažiť splniť. V prvom rade je to úspešné účinkovanie v II.lige trojčlenných družstiev a opätovný postup do baráže. Vzhľadom k minulej, nie moc príjemnej skúsenosti s účinkovaním v baráži sme už na začiatku sezóny posilnili náš klub o nového člena, s ktorým chceme v tomto neľahkom boji obstáť so cťou. J.H.Wang sa stal novým členom nášho klubu.  Družstvo "Mr.Split Bratislava"  bude v zložení Miro Koník, Braňo Krajčovič, Xénia Ivanová, Marcel Hedl, Ľubo Korbaš a Jia Hua Wang bojovať o postup do vyššej ligovej súťaže. V jednotlivcoch sa chceme postarať o väčšiu účasť našich členov vo finálovej časti MSRJ. A samozrejme po skúsenosti budeme chodiť často aj na zahraničné turnaje. Ciele sme si stanovili a už nám chýba iba vedieť kde a kedy sa bude čo hrať. To už ale nie je v našich možnostiach zverejniť termínový kalendár.
                                                                                                                                                                                            Braňo K.
Perfect Tour č.12 - záver 2. ročníka
Aktuality
21 august 2005
ImageCelkový víťaz 2.ročníka Perfect TourV sobotu 20.8.2005 sa skončil dvanásťdielny turnajový seriál Perfect Tour 2004/2005. Celkovým víťazom tohto prestížneho celoročného maratónu sa stal náš člen Miroslav Koník, ktorí z ôsmych započítavaných turnajov získal 293 bodov. Napriek tomu, že mu posledný 12. turnaj vôbec nevyšiel podľa jeho predstáv, druhému v poradí Petrovi Sladkému a ani tretiemu Petrovi Pargáčovi sa jeho náskok už nepodarilo dotiahnuť. A tak minuloročný víťaz Peter Sladký odovzdal veľký putovný pohár do ročného užívania Mirovi, ktorý sa už teší na dve nové gule za celkové prvenstvo.
V poslednom 12. turnaji sa našim hráčom nepodarilo prebojovať do 24 členného finále. Víťazom sa stal Miki Bimba z Košíc a najlepší výkon 276 dosiahol Pavol Galba z MLB. Z celkových 58 účastníkov sa Miro umiestnil na 38., Braňo na 39., Xénia na 48. Ľubo na 55. a Marcel na 54. mieste. Celkové výsledky nájdete na stránke www.slovakbowling.sk.
Chceme sa ešte poďakovať organizátorom turnaja, teda Radkovi Pospíšilovi a ľuďom okolo neho za celoročnú skvelú organizáciu, pekné ceny a veríme, že sa im podarí zorganizovať aj tretí ročník s už avizovanými zmenami.
» ..pokracovanie..
Prague Summer Cup
Aktuality
06 august 2005
ImagePrinášame informáciu z diania na najväčšom českom letnom turnaji s bohatou medzinárodnou účasťou od Mira Koníka, nášho jediného klubového zástupcu:
Skončila sa štvordňová kvalifikácia, ktorej sa zúčastnilo vyše 180 hráčov z viacerých štátov sveta, medzi nimi aj desiati Slováci. Priamo do semifinále sa kvalifikovalo 12 hráčov a nechýbajú tam René Blažek ml. a Radek Pospíšil, ktorí na ťažkom mazaní zahrali skvele. O tom, že mazanie bolo viac než náročné na presnosť a techniku jasne svedčí fakt, že len 10 hráčov zo 181 malo po kvalifikácii priemer cez 200. Ja som nakoniec nedokázal nahádzať viac ako 1061, čo stačilo na konečné 80. miesto, bohužiaľ stále chýba potrebná technika. Lepšie sa darilo Dáške Pospíšilovej a Petrovi Pargáčovi, ktorí si polepšili v opravách a momentálne bojujú vo štvrťfinále o postup do semifinále. To je na programe zajtra a z tejto 24 člennej skupiny po odohratí 8 hier od nuly postupujú ôsmi do finále. Tak držme všetci našim kamarátom palce, nech sa to aspoň jednému z nich podarí.

Výsledky hľadajte na www.bowlingweb.cz
Relax v Sekierskej doline
Aktuality
02 august 2005
Centrum dianiaPosledný júlový víkend usporiadal Bowlingový klub Perfect Zvolen turnaj - Aj "9" je Strike. Zúčastnili sa ho najmä členovia domáceho Ten správny relax po bowlinguklubu ale aj niektorí pozvaní hostia z klubov ŠK Mr. Split Bratislava, BT Gerlach Poprad a Lubomiro Bratislava. V tomto horúcom letnom období, keď nie je veľa možností na hru, bolo toto stretnutie skvelým spestrením. V peknom prostredí a vo veľmi príjemnej pohode sa zišlo veľa dobrých ľudí aby si zmerali svoje sily. Víťazom turnaja sa stal Bikár Mikuláš, na druhom mieste sa umiestnil Čarský Jozef, a tretí skončil Debnár Ján, všetci z domáceho tímu. Naši členovia skončili nasledovne: Braňo na 13. mieste, Xénia na 16. mieste a Miro na 21. mieste. Samozrejme, že nešlo iba o výsledky ale aj o príjemnú pohodu medzi priateľmi. Po turnaji sa účastníci venovali gulášu, grilovaným špecialitám, plážovému volejbalu a ... proste relaxovali. Tešíme sa aj na ďalšie podobné stretnutie v ktorom nejde iba o výsledky.
Perfect Tour č.11
Aktuality
18 júl 2005
ImageV sobotu 16.7.2005 pokračoval predposledným kolom turnajový seriál Perfect Tour 2005. Medzi 50 hráčmi sa nestratili ani štyria naši zástupcovia. Braňo síce do finále ani napriek reentry nepostúpil, zato Marcelovi sa to podarilo vďaka skvelému náhodu 232. Xénia postupovala zo 16. a Miro zo 4. miesta.
Finále sa hralo za celkom slušného tepla a tomu samozrejme zodpovedali aj predvedené výkony. Favoriti z kvalifikácie už v prvej hre zisťovali, že herný štýl, ktorý využívali v kvalifikácii im tu veľmi platný nebude a miesto toho aby sa snažili niečo rozumné vymyslieť, vymysleli len kritiku dráh a tepla v herni. Je fakt, že teplota v herni stále stúpala ale máme júl a je to bežné takmer v každej herni, napr. aj na takom turnaji ako je Czech Open. Klimatizácia v herni kde sa tento veľkoturnaj hral nie je vôbec, nahrádzali ju stolové ventilátory a napr. víťaz tohto turnaja spred dvoch rokov Machnig z Nemecka po nepostupe do 48 členného semifinále bez akéhokoľvek slova kritiky na herňu alebo dráhy len s úsmevom povedal: "Next Year"!
Vo finále sa teda lepšie darilo rovinárom, no napriek tomu vyhral začínajúci excentrista Rosťa Kala z Ostravy. Z našich najlepšie skončil na 5. mieste Miro, 12. bola Xénia - najlepšia žena turnaja a Marcel skončil na 24. mieste. V auguste sa hraje posledný z dvanástich turnajov, štyri najhoršie umiestnenia sa škrtnú a budú známe výsledky celoročného seriálu. Prví traja berú zaujímavé ceny a na  tú najzaujímavejšiu - prvú cenu mám najväčší zálusk práve ja. Celkové výsledky.
Miro Koník 
Rybenor Czech Open 2005
Aktuality
17 júl 2005
V dňoch 6.-10.7.2005 sa konal ďalší ročník turnaja Rybenor Czech Open. Aj tento rok sa na ňom zúčastnila skupinka slovenských hráčov. Celkovo zo 139 hráčov prišlo  5 zo Slovenska a náš klub zastupobvali dvaja hráči. Turnaj sa uskutočnil v Bowling centrum Krásné Březno, Ústí nad Labem. Herňa je opatrená 14 dráhamy technológiou Boway a klimatizáciu tvoria stolové ventilátory.Účastníci turnaja
V piatok sme sa do kvalifikácie zapojili v predposlednej večernej runde po značne dlhom cestovaní. Naše kvalifikačné výsledky ukázali na značne rozdielnu hernú vyspelosť.  U Braňa  to boli hry - 122, 149, 211, 166, 160, 124, naproti tomu u Mira sa prejavili väčšie skúsenosti a kvalifikačný boj zvládol bezproblémovo. S výsledkami - 189, 146, 224, 213, 184 a 173 si zabezpečil postup do štvrťfinále medzi skupinu 72 hráčov. V sobotu nastal čas na prípadné opravné štarty. Do reentry nastúpil iba Braňo a svojimi výkonmi - 104,152,176,162,180,150 ukončil svoje pôsobenie v tomto ročníku turnaja. Podvečer sa hralo štvrťfinále na štyri hry, ktoré sa pripočítali k predchádzajúcim hrám z kvalifikácie. Miro obhájil svoje dobré výsledky a aj keď iba o pár kolkov (142,155,208,171), podarilo sa mu postúpiť do 48 členného semifinále. Táto časť turnaja sa hrala od nuly na osem hier. Zaujímavá hra priniesla aj zaujímavé výsledky. Do samotného finále postúpilo osem hráčov. Miro ukončil svoje pôsobenie na turnaji pred bránami finále a celkovo skončil na 26. mieste (priemer 181,44). Vo finálovej časti nakoniec úspešne kontroval hráčom z Poľska, Nemecka a Nórska Karel Kutina a poslednou hrou 287:210 si vybojoval víťazstvo. Veľmi kvalitné výkony podali tiež manželia Pospíšilovci, pričom Radek skončil na výbornom 19. mieste (priemer 191,22) ako najlepší slovenský hráč a Dáša na 31. mieste (priemer 174,56) ako najlepšia (jediná) slovenská hráčka. Umiestnenie ostatných - 106. Galba Pavol (priemer 162,67) a 115. Krajčovič Branislav (priemer 155,33). 
Ak sa nám podarí, tak o rok sa tu znovu stretneme, akcie podobného typu majú totiž okrem vysokej športovej aj skvelú spoločenskú úroveň.
Slovakia Open 2005
Aktuality
16 júl 2005
Miro,Mariusz4. ročníka turnaja zaradeného do kalendára ETBF sa zúčastnilo 139 hráčov. Medzi nemi nechýbali ani naši zástupcovia Miro Koník a Braňo Krajčovič. V herni Brunswick boli vytvorené pre nás až nezvyčajne dobré klimatické a technické podmienky. Z kvalifikácie, ktorá sa hrala na 6 hier postupovalo do štvrťfinále 72 hráčov. Do tejto skupiny postúpil zo 49. miesta Miro (192,215,197,191,173,189) a Braňo kvalifikačným výkonom (245,170,168,173,162,151) skončil celkovo na 88. mieste.Zo štvrťfinále hrajúceho sa na šesť hier, ktoré sa pripočítali k hrám kvalifikačným, postupovalo do vytúženého semifinále 32 hráčov. Z domácich hráčov sa to podarilo iba piatim a medzi nimi bol aj Miro, ktorý postupoval z 30. miesta (195,213,195,200,202,159). V nedeľňajšom K.O. vyraďovacom systéme Miro nastúpil na dráhach 1-2 proti Mariuszovi Musialikovi, víťazovi 2. ročníka Slovakia Open. Semifinále sa hralo na tri víťazné zápasy. Musialik na víťazstvo potreboval odohrať päť zápasov. Pri remíze na zápasy (171:197 a 237:178) rozhodol piaty zápas, v ktorom vyhral šťastnejší Marius Musialik 220:217. Miro svojim výkonom obsadil celkovo 18. miesto a jeho premožiteľ sa stal bronzovým medajlistom. Najlepšie umiestnenie z domácich dosiahol Radek Pospíšil - 8. miesto. Víťazom sa stal majster Rakúska Thomas Gross.   
Vicemajsterka Slovenska je z ŠK Mr.Split Bratislava
Aktuality
15 júl 2005
V dňoch 18.-19.6.2005 sa uskutočnili v Bratislavskom bowlingovom centre majstrovstvá Slovenskej republiky jednotlivcov. Naše farby po kvalifikačných peripetiách nakoniec obhajovala jasná favoritka bratislavskej kvalifikácie Xénia Ivanová.Vicemajsterka Slovenska
Takže ako to vlastne bolo. V sobotu sa hralo štvrťfinále, pričom jednotlivé hráčky boli rozdelené do dvoch skupín. Xénia hrala túto časť s takými súpermi ako, Dáša Pospíšilová a Mariana Gažová. Nakoniec zo skupiny do semifinálovej časti postupovala z prvej pozície s celkovým priemerom 184,40 (203,163,173,194,189). Dosť veľkým prekvapením bol neúspech Dáši – minuloročnej majsterky Slovenska. V nedeľnej časti sa hralo semifinále a na záver samotné finále o majsterku republiky. Vďaka úspešnému pokračovaniu Xénia jednotlivými hrami (170,163,153,170,169) skončila v semifinále na 1. mieste. Táto pozícia jej v záverečnej časti zaisťovala boj o prvé miesto. V Step Ladderi sa stretla s Luciou Kuciakovou a ich vzájomný súboj na dva víťazné zápasy mal rozhodnúť o tohtoročnom majstrovi. Z dvoch zápasov napokon boli tri. Finále bolo nadmieru vyrovnané. Prvý zápas 212:204, druhý zápas 178:184, takže rozhodovala tretia hra. Aj tu preukázali obe hráčky pevné nervy. Nakoniec vďaka úspešnejšiemu záveru vyhrala Lucia 186:170.          
Bolo to pekné ukončenie kariéry s rovinnou guľou. Gratulujeme...
<< Start < Predchadzajuca 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 Nasledujuca > Posledna >>

Vysledky 1963 - 1971 z 1973
Kalendár

 Image
BNC BRATISLAVSKÝ POHÁR 2024 - 2. turnaj
               6.-7.9.2024

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy