13 júl 2005
Zoznam Clankov
Začíname
Strana 2
Vítame vás na novej stránke so zameraním na bowlingový šport. Stránka, ktorú ste práve navštívili bude zameraná na činnosť Športového klubu Mr. Split Bratislava. Bude sa tu odzrkadlovať činnosť klubu, pochválime sa svojimi výsledkami (ak bude čím) na jednotlivých podujatiach organizovaných  v oblasti bowlingového športu. Aktuálnosť údajov bude daná najmä účasťou našich členov na jednotlivých turnajoch.Hlavnou snahou bude poukázať na výkony, ktoré dosahujú členovia našeho klubu. Ak nám chcete niečo odkázať, radi si to prečítame . Na úvod prinášame prehľad našej bowlingovej činnosti za  posledné obdobie.

September 2004

Začiatok bowlingovej sezóny nedopadol vôbec podľa očakávania. Umiestnenia v druhej polovici hracieho poľa nestojí zanič. Dokonca aj z pohľadu našich finalistov majstrovstiev SR jednotlivcov. Zúčastnili sme sa všetkých dostupných turnajov a ani jeden hráč si neodniesol žiadnu trofej, okrem finále „Letného turnaja dvojíc“, kde sme obsadili 7. a 8. miesto, čo bolo našim najlepším umiestnením v tomto mesiaci. Na turnaji „Perfect Tour“ obdržal náš člen malú pozornosť za posledné miesto v turnaji.
Bratislavská časť II. Bowlingovej ligy bola s ohľadom na počet účastníkov rozdelená do dvoch skupín. Naše družstvo sa ocitlo v skupine „B“. Po odohratí štyroch ucelených hracích dňoch najlepší traja postupujú do novej skupiny, v ktorej sa už bude hrať o tri barážové miesta s možnosťou účasti v prvej lige. Jasný cieľ pred nami a našimi členmi.

Október 2004

Tento bowlingový mesiac sa niesol v znamení pokračujúceho hľadania sa. Výsledkami sme opäť neprekročili svoj tieň (teda aspoň poniektorí). Tak ako sme si predsavzali na začiatku bowlingového ročníka, zúčastnili sme sa aj na niektorých zahraničných turnajoch v Českej republike. Za pokus o prebudenie sa z letnej letargie možno určite považovať 55. miesto Mira na turnaji PBC v Zličíne s celkovým priemerom 186,83. Na domácich podujatiach naše farby obhajoval s akým-takým úspechom opäť iba Miro a to 10. miestom a turnajoch Perfect Tour a Libra Tour.
V druhom kole II. Ligy trojčlenných družstiev sme vzali hru za ten správny koniec a napravili sme si reputáciu z predošlého kola. Vyhrali sme všetky zápasy a usadili sa tak na prvej pozícii v našej skupine aj vďaka tomu, že opäť Miro skončil ako prvý medzi jednotlivcami s celkovým priemerom 186,70 a na 4. miste skončila Xénia s priemerom 156,63.

November 2004

Čierny deň Miroslava Koníka iba tak možno nazvať 20. november. Miro sa asi vrátil k svojim bowlingovým začiatkom alebo trénoval na nesprávnom mieste? Inak sa nedajú jeho výsledky – 143,151,153,154,125 ani pochopiť.

December 2004

Víťaz a najlepšia žena z Perfect TourZáver roka 2004 sa niesol v pokľudnom bowlingovom tempe, na Slovensku sa konali sa iba dva turnaje. Úvod mesiaca sme strávili v Olomouci na turnaji CitroCola Cup. Miro sa svojim výkonom prebojoval priamo do finále ale nakoniec skončil na 14. mieste (priemer 172,57), Braňo zo 62 účastníkov turnaja porazil 12. a skončil na 50. mieste (priemer 155,50). Na turnaji Perfect Tour to už vyzeralo trochu ináč. Úspešne bojoval opäť Miro a s piatimi dvestovkami (205,201,215 211 247) nakoniec obsadil prvé miesto, do finálovej časti sa dostala ešte aj Xénia a s finálovým výkonom 182,140,179 obsadila 20. miesto a skončila ako najlepšie umiestnená žena turnaja.V priemerovom rebríčku Slovenského bowlingového zväzu sa po prvý krát v histórii umiestnili na prvých priečkach v ženskej aj mužskej kategórii naši dvaja hráči. Xénia Ivanová s mesačným priemerom 161,44 a Miroslav Koník s priemerom 189,41.
Zabudli by sme ešte na jeden netradičný – „Vianočný turnaj“, ktorý sa hral v novej, peknej herni v Nových Zámkoch. Konečne na Slovensku pribudla AMF-herňa! Výsledkami sa pýšiť nebudeme, nestoja vôbec za reč, ale ak pribudne do herni mazačka tešíme sa na turnaje a najmä na peknú rannú cestu do Nových Zámkov.