Zoznam Clankov
Začíname
Strana 2

Január 2005

ImageKalendárny rok začal nadmieru úspešne. Na  prvom tohtoročnom turnaji – Perfect Tour v kvalifikácii excelovali hneď dvaja naši hráči, Miro a Xénia. Dokonca prvá hra sa Mirovi vydarila nad všetky očakávania a výsledkom 278 si vybojoval 3. pozíciu v historických tabuľkách SBwZ.
Vďaka ďalším vyrovnaným výkonom napokon vybojoval nádherné 2. miesto. Xénii sa bohužial vo finálovej časti nedarilo a skončila celkovo na 24. mieste. Ostatní sme hrali tak ako sme hrali. Účasť na olomouckej Citro Cole tento mesiac nedopadla podľa očakávania, tak ako sme si počas jazdy predsavzali. Nakoniec sme nemali zástupcu vo finálovej časti.
V 4. kole II. ligy sme všetkým ukázali akým spôsobom chceme hrať tento ročník. Opäť sa nám podarilo úspešne prejsť celým hracím dňom bez straty bodu. V jednotlivcoch sme obsadili prvé tri pozície a to v poradí: Miro, Braňo a Xénia.
Na začiatku roka takisto ako na konci roka. Opäť sa stali bowlermi mesiaca Miro (mesačný priemer 197,50) a Xénia (mesačný priemer 167,16). Pokračovanie v nádherných úspechoch a v stabilnom a hlavne kvalitnom výkone sa odzrkadlilo na tomto úspechu.

Február 2005

ImageSkvelým úspechom začal  tento mesiac. Na silne obsadenom pražskom turnaji PBC obsadil Braňo pekné 55. miesto s priemerom 179,67 a Miro 59. miesto s priemerom 185,17 (celkovo sa zúčastnilo 139 hráčov).
Hneď ďalší turnaj, ktorého sa zúčastnili členovia nášho klubu – Perfect Tour, bol ovenčený výťazstvom Mira a nádherným 8. miestom Braňa (pekný darček k narodeninám). Do finálovej skupiny sa prebojovala ešte Xénia a nakoniec obsadila 13. miesto.
Turnaj Koga Tour ostáva zatiaľ pre nás nedostupným turnajom, čo sa týka finálového umiestnenia. Tentokrát sa Miro aj Xénia prebojovali do finálovej časti, Miro priamo z kvalifikácie a Xénia cez K.O. Nakoniec ale na pohárové umiestnenie to nestačilo. Dúfame, že na najbližšej Koge sa to konečne podarí a v prvej trojke sa nikto z nás objaví. 5 zápasov a 5 výsledkov nad 1000. Nádherný výsledok nášho účinkovania v II. lige. Všetky zápasy sme s prehľadom vyhrali a upevnili sme si prvé miesto v bratislavskej divízii.
Asi sa to stáva pravidlom, že Miro a Xénia obsadzujú prvé miesto v priemerovom rebríčku SBwZ mesiac čo mesiac. Vyšlo im to vďaka pekným výkonom aj teraz Mesačné priemery: Miro – 195,62 a Xénia – 172,18.

Marec 2005

Stáva sa to už pravidlom, že začiatok mesiaca trávime v českej bowlingovej herni. Tak isto tomu bolo aj tentokrát. Na turnaji  PBC Miro obsadil 34. miesto s priemerom 194,00 a Braňo 118. miesto s priemerom153,67. Turnaj Perfect Tour sa snaží mať Miro v pevnej réžii a dokázal to aj teraz, so svojim 2. miestom môže byť spokojný a aj v priebežnom poradí si upevnil svoju prvú priečku. Ostatní sme moc neoslnili a skončili tak ako sme zahrali, takže finálovú účasť vyskúšame snáď nabudúce.
Čierny pondelok, tak možno označiť 21.3.2005, kedy sa hralo 6. kolo II. ligy. Aj napriek nášmu maximálnemu úsiliu o postup do baráže a prípadnému ďalšiemu účinkovaniu v I. lige sa nám podarilo to čo  doteraz nikdy. Prehrali sme 4 zápasy z 5. Výsledky zápasov boli otrasné aj keď pri niektorých nám chýbal kúsok toho šťastia k dobrému koncu.
Kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenskej republiky jednotlivcov sa blížila pomaly k svojmu záveru a tak sa poniektorí snažili ešte, aj keď to výsledkami tak nevyzeralo, prebojovať do postupujúcej skupiny. Xénia mala svoj postup úplne istý, mohlo ju trápiť iba z akej pozície postúpi. Miro na všetkých možných podujatiach potvrdzoval svoju stúpajúcu formu, ale majstrovstvá mu boli asi zakliate.

Apríl 2005

Tento mesiac začal našou účasťou na pražskom PBC. Prvý krát sa podarilo Mirovi prebojovať do finálovej časti – za účasti 127 hráčov. Nakoniec skončil s priemerom 184,10 na 24. mieste. Úžasnú atmosféru mala tohto mesačná Koga. Zišlo sa tu niekoľko skvelých hráčov a atmosféru dopĺňali 2.miesto Koga Touraj zahraničný hráči. Po veľkých kvalifikačných bojoch sme mali dvojčlenné zastúpenie vo finálovej časti. Miro svojim finálovým priemerom 221,67 zabojoval o pekné druhé miesto a konečne uspel aj na tomto turnaji. Spolu sme na tomto turnaji hodili 10 dvestoviek(Miro-214,204,225,224,205,236, Braňo-222,213,219, Marcel-234), pričom najzaujímavejšia je Marcelova, utvoril si ňou nový osobný rekord. Gratulujeme.
Na turnaji Perfect Tour sme už po niekoľkomesačnej tradícii očakávali finálovú účasť Mira a prípadné umiestnenie v prvej trojke. Tentokrát sa to ale nepodarili asi aj vďaka novému mazaniu. Miro nakoniec skončil na siedmom mieste a kúsok pred finálovou skupinou zaostal Braňo.
Predposledná kvalifikácia na Majstrovstvá jednotlivcov mala byť pôvodne v réžii Mira. Doposiaľ bol na 14 pravdepodobne nepostupujúcom mieste. Lenže všetko to nabralo trochu iné obrátky a nakoniec Mira predbehol Braňo s priemerom 188,67 a aj Marcel so slušným priemerom 180,83. Marcel si opäť zlepšil svoj osobný rekord, už druhý krát v mesiaci a to na 239. Neostáva nič iné iba bojovať do posledného kola o tých pár postupových miest. A ak sme u tých osobných rekordoch tak si ho zlepšil aj Luboš na 225.
25.4.2005 pokračovali predposledným kolom zápasy II.ligy. Dva dni pred tým sa ale stalo niečo veľmi neočakávané. Miro zatúžil vyvenčiť svoju Kawasaki a dopadlo to tak, že na niekoľko mesiacov si odpočinie od motorky ale bohužiaľ aj od bowlingu.  Takže bez hlavného lídra súťaže nastúpilo naše družstvo s menším handicapom do jednotlivých zápasov. Obstáli sme nad mieru uspokojivo a aj vďaka kúsku bowlingového šťastia sme vyhrali všetky duely okrem súboja s Lubomiro Strikers.

Máj 2005

Séria Koga Tour má na tento mesiac naplánované dve kolá. V tom prvom sme sa neukázali až v takom zlom svetle. Aj napriek neúčasti Imagebowlingového lídra nášho klubu, boli sme účastníkmi finálovej časti. Konkrétne Marcel zabojoval v baráži (221,174) a dosiahol pekného, pravdepodobne historického výsledku.
Posledné kolo kvalifikácie pre našich členov nemalo už taký veľký význam, vzhľadom k tomu, že Xénia už mala postup do záverečných častí istý. Miro sa z postupových možností vyradil sám, jednak svojimi predchádzajúcimi výkonmi a jednak svojim zdravotným postihnutím. Ostatní, to ako Braňo, Marcel a Ľubo sme sa mohli už iba prizerať. A tak to aj dopadlo jediným našim želiezkom v záverečnej časti Majstrovstiev Slovenskej republiky jednotlivcov bola XÉNIA.
Stalo sa niečo neskutočné. Aj keď doktori predpovedali niekoľkomesačný oddych od športu Miro sa vrátil  trochu predčasne na bowlingové prkná a hneď aj s najlepšou hrou na májovom Perfect Tour. Bolo to presne 246. Ostatné hry ale zjavne svedčili o pretrvávajúcich ťažkostiach jeho ruky, ale aj tak na 21. miesto to stačilo. Xénii sa zase podarilo byť najlepšou ženou turnaja, takže si tiež odniesla nejakú tú trofej. Ostatní sme tam boli zase iba do počtu.