Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
25 jún 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
18.-21.7.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN
WEBSITE

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 56 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

Začala II.liga
Aktuality
17 september 2005
ImageAj napriek nedodržaniu vlastných záväzkov vedením SBwZ (termínový kalendár, zverejnenie propozícii súťaží organizovaných SBwZ 30 dní pred ich konaním), vzájomnému osočovaniu sa vo forme určovania lekárskych diagnóz, pripomínaniu si predchádzajúcich pracovných aktivít atď. ... Takže aj napriek týmto nástrahám, ktoré pred nás postavilo vedenie slovenského bowlingu sa dnes odohrali prvé stretnutia nového ročníka II.bowlingovej ligy - divízie Bratislava.
Odohrali sme celkovo 5 stretnutí, čo je tohto-sezónne maximum. Výkonmi, ktorými sme sa  dnes predstavili asi ťažko môžeme splniť ciele, ktoré chceme dosiahnuť - postupiť do baráže a uspieť v nej. Naše celodenné výsledky týmto cieľom, určite nezodpovedali. Vo výkonnostnej úrovni našej divízie nenastali určite žiadne podstatné zmeny. Jedinými družstvami, ktoré trochu vyčneli z radu boli BK Viliams, ktoré ale prehralo s nováčikom BK Dúbravka, Cassovia, ktorá zase prehrala s BK Viliams a "XXX" Perfect, ktoré zase prehralo s Cassoviou. My sme vyhrali všetky stretnutia okrem súboja s Cassoviou. Pravdepodobne medzi týmito družstvami sa bude rozhodovať o postupujúcej trojici do baráže. Možno práve jediným prekvapením bol práve výkon nováčika BK Dúbravka. Takže ak to môžeme zhrnúť, favoriti nesklamali ale, nič extra ani nepredviedli.
» ..pokracovanie..
Anketa
Aktuality
15 september 2005
ImageSpustili sme nové ankety, kde by sme chceli zistiť váš názor na možných víťazov Národného AMF cupu v danej kategórii. Uvedení hráči sú iba náš tip a môžu byť doplnení o ďalších nominantov. V prípade, že máte záujem rozšíriť anketu o ďalšie mená, napíšte ich do komentára.
II.ligy - divízia Bratislava
Aktuality
14 september 2005
ImageVčera t.j. 13.9.2005 bol konečne uverejnený na stránke SBwZ rozpis II.ligy našej skupiny. Zatiaľ bez dodatku k propozíciam. Po organizačnej stránke to do poslednej chvíle nevyzeralo dosť dobre (termínový kalendár uverejnený posledný augustový deň, propozície na ligu uverejnené štyri dní pred začiatkom), ale asi predsa začneme hrať ligu trojčlenných družstiev. Naša divízia - Bratislava nebola rozdelená do skupín, čím má byť pravdepodobne umožnené hrať s každým družstvom vzájomné zápasy, ale pri súčasnom rozpise zápasov sa stane v našom prípade , že v 2., 5. a 7. hracom dni odohráme bohužiaľ iba po tri stretnutia, čo v iných divíziach II. ligy nenájdeme. A to má Bratislavské centrum najviac dráh na Slovensku!  Minulý ročník Il.ligy sme odohrali 40 stretnutí a za jedno sme uhradili 340,- Sk, čo nás vyšlo za sezónu 13.600,- Sk. Tohtoročná sezóna nám ponúka 30 stretnutí, za ktoré náš klub vo forme poplatku - "licencia družstva" uhradil SBwZ 8.000,- Sk, čo vychádza priemerne na stretnutie 267.-Sk. Ušetríme síce 3.400,.-Sk, ale bohužiaľ odohráme o 10 stretnutí menej. Pozrime sa na niektoré konkrétne čísla: v Bratislave II. ligové družstvo odohrá počas sezóny 30 zápasov, pri jedenástich družstvách sú to teda 3 vzájomné zápasy!!! s každým družstvom, na rozdiel napr. od Trnavy, kde II. ligové družstvo odohrá 35 zápasov za sezónu, pri ôsmych družstvách je to 5 vzájomných zápasov a v Nových Zámkoch II. ligové družstvo odhrá za sezónu 32 zápasov, teda pri piatich družstvách je to 8 vzájomných zápasov. A to bol poplatok družstva (licencia) za sezónu v Trnave a Nových Zámkoch podstatne nižší ako v Bratislave. No čo už, za viacej peňazí menej muziky.  
Marek o Böblingene
Aktuality
12 september 2005
Image Marek Husár 28.miesto na Európskeom pohári jednotlivcovPožiadalii sme jedného zo slovenských zástupcov na Európskom pohári jednotlivcov, ktorý sa skončil túto nedeľu - Mareka Husára, aby sa rozdelil o svoje skúsenosti s účasťou na takomto podujatí aj s nami:

"Ešte pred tým ako sa podelím s vami o svoje dojmy z európskeho pohára, Vám ďakujem za morálnu podporu a že ste nám tu držali palce.
Pokiaľ sa dobre pamätám, dnešným rokom to už bola tretia účasť na Európskom pohári a o predchádzajúcich som počul veľa, no nič sa nevyrovná tomu to zažiť na vlastnej koži. Cesta do Böblingenu bola únavná a dorazili sme polámaní a unavení, no po vzhliadnutí herne sme opäť ožili (bowlingový fanatizmus sa nezaprie), čakala tu na nás veľká hala s 22 brunswick dráhami a celou kopou inej zábavy ako je biliard, minigolf, zábavné automaty, stolný futbal, hokej atd.  Po absolvovaní kontroly gúľ (bowlingových), sme šli odskúšať dráhy a na moje počudovanie, okrem oveľa väčšieho priestoru okolo dráh, som nezaznamenal nejaké veľké rozdiely reakcie gúľ na dráhe oproti tým čo máme v Auparku.
» ..pokracovanie..
Prague Bowling Cup
Aktuality
11 september 2005
ImageV dňoch 8. až 10. septembra sa začal ďalší ročník prestížneho českého turnaja "Prague Bowling Cup 2005/2006". Turnaja sa Wang, Miro, Braňozúčastnilo celkovo 117 hráčov a medzi nimi bola aj menšia skupinka hráčov zo Slovenska vrátane 3 členov nášho klubu. Všetci sme nastúpili do 5. rundy, Braňo začal peknými číslami - 189,171,180 a 210 čo vyzeralo pri využití handicapu aj na postup do finálovej dvadsať štvorky. Bohužiaľ potom prišiel mierny zlom a s číslami 154 a 145 sa už na postup nedalo pomýšľať.  Mira a Wanga výsledky neuspokojili a v 6. runde nastúpili na opakovaný štart. Mirovi sa síce začiatok nevydaril - 132, ale potom prišli veľmi pekné čísla - 216,247,191,232 a 232 čím dosiahol nádherný priemer 208,33 a do finále postupoval z 9. miesta. Wang sa dal nakoniec nahovoriť ešte na jeden opravný štart, ale ani tu nedosiahol uspokojujúce výsledky. Miro okrem úspešnej kvalifikácie dosiahol ešte dva úspechy a to najvyšší náhod v 5. a 6. runde - 246 a 247. Finále sa hralo od nuly pričom ostali ponechané handycapy. Mirovi sa bohužiaľ nedarilo a celkovo skončil na 23. mieste. Braňo sa umiestnil na 64. a Wang na 70. mieste.
Turnaja sa zúčastnili ešte aj Peter Áresta a Robo Duba. Peťo po veľmi vydarenej kvalifikácii skončil nakoniec na peknom 13. mieste a Robo na 71. mieste. 
Európsky pohár jednotlivcov
Aktuality
03 september 2005
Image6.septembra sa v nemeckom Böblingene začína Európsky pohár jednotlivcov mužov a žien pre rok 2005. Slovenský bowlingový zväz vysiela na tento turnaj, kde je možné vidieť hru majstrov takmer všetkých európskych krajín, dvoch zástupcov: Luciu Kuciakovú a Mareka Husára, teda víťazov MSRJ. Do mestečka neďaleko Stuttgartu vyrážajú naši zástupcovia už v pondelok a my všetci v Mr.Split im budeme držať palce. Prajeme im pevné nervy a hlavne nech sú oni sami so sebou pri návrate domov čo najspokojnejší. Ako sa bude dariť našim zástupcom môžete sledovať na oficiálnej stránke Európskeho pohára http://eci2005.dbu-bowling.de
Pred začiatkom novej sezóny
Aktuality
25 august 2005
Členovia II.ligového družstva Na záver tohoto mesiaca sa konala členská schôdza nášho bowlingového klubu. Tak ako pred začiatkom minuloročnej sezóny sme si aj teraz v našom klube stanovili ciele, ktoré sa budeme snažiť splniť. V prvom rade je to úspešné účinkovanie v II.lige trojčlenných družstiev a opätovný postup do baráže. Vzhľadom k minulej, nie moc príjemnej skúsenosti s účinkovaním v baráži sme už na začiatku sezóny posilnili náš klub o nového člena, s ktorým chceme v tomto neľahkom boji obstáť so cťou. J.H.Wang sa stal novým členom nášho klubu.  Družstvo "Mr.Split Bratislava"  bude v zložení Miro Koník, Braňo Krajčovič, Xénia Ivanová, Marcel Hedl, Ľubo Korbaš a Jia Hua Wang bojovať o postup do vyššej ligovej súťaže. V jednotlivcoch sa chceme postarať o väčšiu účasť našich členov vo finálovej časti MSRJ. A samozrejme po skúsenosti budeme chodiť často aj na zahraničné turnaje. Ciele sme si stanovili a už nám chýba iba vedieť kde a kedy sa bude čo hrať. To už ale nie je v našich možnostiach zverejniť termínový kalendár.
                                                                                                                                                                                            Braňo K.
Perfect Tour č.12 - záver 2. ročníka
Aktuality
21 august 2005
ImageCelkový víťaz 2.ročníka Perfect TourV sobotu 20.8.2005 sa skončil dvanásťdielny turnajový seriál Perfect Tour 2004/2005. Celkovým víťazom tohto prestížneho celoročného maratónu sa stal náš člen Miroslav Koník, ktorí z ôsmych započítavaných turnajov získal 293 bodov. Napriek tomu, že mu posledný 12. turnaj vôbec nevyšiel podľa jeho predstáv, druhému v poradí Petrovi Sladkému a ani tretiemu Petrovi Pargáčovi sa jeho náskok už nepodarilo dotiahnuť. A tak minuloročný víťaz Peter Sladký odovzdal veľký putovný pohár do ročného užívania Mirovi, ktorý sa už teší na dve nové gule za celkové prvenstvo.
V poslednom 12. turnaji sa našim hráčom nepodarilo prebojovať do 24 členného finále. Víťazom sa stal Miki Bimba z Košíc a najlepší výkon 276 dosiahol Pavol Galba z MLB. Z celkových 58 účastníkov sa Miro umiestnil na 38., Braňo na 39., Xénia na 48. Ľubo na 55. a Marcel na 54. mieste. Celkové výsledky nájdete na stránke www.slovakbowling.sk.
Chceme sa ešte poďakovať organizátorom turnaja, teda Radkovi Pospíšilovi a ľuďom okolo neho za celoročnú skvelú organizáciu, pekné ceny a veríme, že sa im podarí zorganizovať aj tretí ročník s už avizovanými zmenami.
» ..pokracovanie..
Prague Summer Cup
Aktuality
06 august 2005
ImagePrinášame informáciu z diania na najväčšom českom letnom turnaji s bohatou medzinárodnou účasťou od Mira Koníka, nášho jediného klubového zástupcu:
Skončila sa štvordňová kvalifikácia, ktorej sa zúčastnilo vyše 180 hráčov z viacerých štátov sveta, medzi nimi aj desiati Slováci. Priamo do semifinále sa kvalifikovalo 12 hráčov a nechýbajú tam René Blažek ml. a Radek Pospíšil, ktorí na ťažkom mazaní zahrali skvele. O tom, že mazanie bolo viac než náročné na presnosť a techniku jasne svedčí fakt, že len 10 hráčov zo 181 malo po kvalifikácii priemer cez 200. Ja som nakoniec nedokázal nahádzať viac ako 1061, čo stačilo na konečné 80. miesto, bohužiaľ stále chýba potrebná technika. Lepšie sa darilo Dáške Pospíšilovej a Petrovi Pargáčovi, ktorí si polepšili v opravách a momentálne bojujú vo štvrťfinále o postup do semifinále. To je na programe zajtra a z tejto 24 člennej skupiny po odohratí 8 hier od nuly postupujú ôsmi do finále. Tak držme všetci našim kamarátom palce, nech sa to aspoň jednému z nich podarí.

Výsledky hľadajte na www.bowlingweb.cz
<< Start < Predchadzajuca 211 212 213 214 215 216 217 218 219 Nasledujuca > Posledna >>

Vysledky 1954 - 1962 z 1969
Kalendár

 Image
SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
           18.-21.7.2024

 Image
       BNC 2023/2024
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2023/2024

Odkazy